نبرد با سرقت با اتکا به فناوری

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

اسکالاد شاسی بلند صدر جدول بیشترین پرداختی های شرکت های بیمه ای

کادیلاک اسکالاد شاسی بلندی از جنرال موتورز است که در صدر جدول بیشترین پرداختی های شرکت های بیمه ای به سبب سرقت است. شاید بگویید که این سارقان به این خودرو بیشتر علاقه دارند اما یک سببش می تواند ضعف سیستم های بازدارنده در این مدل خودروها باشد

نبرد با سرقت با اتکا به فناوری

خبراقتصادی:به گزارش دیترویت نیوز، ۷ سال بود که کادیلاک اسکالاد بالاترین آمار سرقت خودرو در بین خودروهای شاسی بلند را از آن خود کرده بود که در سال ۲۰۲۱ به مقام ششم رسید. همین که جنرال موتورز انواعی از سیستم های ضد سرقت را روی این خودرو نصب کرد، نقش بازدارندگی این فناوری ها هم روشن شد.

اما زمانی که از هر ۱۰ خودروی شاسی بلند دزدیده شده برند جنرال موتورز است دیگر یقین حاصل می گردد که این خودروساز در بازدارندگی از سرقت، ضعیف عمل کرده است. نوک تیز انتقادها علیه جنرال موتورز هم سبب شده است که فناوری های تازه ضد سرقت در خودروهای سابربن، تاهو  یوکان در مدل های ۲۰۲۱ به شکل استاندارد از همان خط تولید نصب شوند. در ضمن سابربن و تاهو به قفل فرمان مجهز می شوند که دو مدل اسکالاد و یوکان به آن مجهز شده اند.

جنرال موتورز قرار است از سیلندرهای مستحکمتر برای قفل درب های خودرو استفاده کند و باز کردن درب ها به کمک اهرم، شاه کلید و ابزارهایی از این دست دشوارتر کند.

البته شرکت های سازنده قطعات یدکی پکیج هایی را طراحی کرده اند که اگر مشتری بخواهد با صرف هزینه ۳۹۵ دلار می تواند سطح ایمنی و ضد سرقت بودن خودرو را بالاتر ببرد. این پکیج ها از سنسورها، پردازشگرها و اخطار دهنده ها تشکیل شده اند. 


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ