نبود منابع و توقف یکسان‌سازی کدهای مخابراتی

۰۶خردادماه،

معاون شرکت مخابرات ایران از توقف یکسان سازی کدهای استانی تلفن ثابت تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفت: منتظر تامین بودجه از سوی دولت برای اجرای سراسری این طرح هستیم.
به گزارش خبرنگار مهر، طرح هم کدسازی تلفن های ثابت داخل استانی از حدود ۲ سال پیش و براساس دستور دولت آغاز شد که با اجرای آن مشترکان هر استان بدون نیاز به شماره گیری کد با تلفن های داخل استان ارتباط برقرار خواهند کرد.
این طرح هم اکنون در ۳ استان تهران، البرز و قم به صورت کامل به اجرا درآمده است و مخابرات تا پیش از این قول داده بود که یکسان سازی کدهای مخابراتی را ظرف ۴ ماه به اتمام برساند.
پیش از این رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران اعلام کرده بود که هزینه یکسان سازی کدهای استانی با موافقت وزارت ارتباطات از قبوض مشترکان به صورت آبونمان ماهیانه کسر خواهد شد.
داوود زارعیان معاون شرکت مخابرات ایران در گفتگو با مهر از توقف موقت اجرای این طرح خبر داد و گفت: دولت باید هزینه های مخابرات را در اجرای این طرح تامین کند.
وی با بیان اینکه برای نحوه تامین این هزینه ها تاکنون چیزی به مخابرات ابلاغ نشده است، اظهار داشت: قرار بود بعد از استان قم، طرح یکسان سازی در دیگر استانها نیز به اجرا درآید اما فعلا منتظر تامین بودجه هستیم چرا که دولت باید هزینه های اجرای این طرح را تقبل کند.
زارعیان در پاسخ به اینکه پیش از گفته شده بود که این هزینه از قبوض مشترکان به صورت ماهیانه کسر می‌شود تصریح کرد: این پیشنهادی بود که از سوی وزارت ارتباطات به مخابرات داده شده اما هنوز مبلغ آن و نحوه دریافت این هزینه به مخابرات ابلاغ نشده است؛ ما با هر چیزی که دولت ابلاغ کند موافق هستیم.
وی با تاکید براینکه هم اکنون هزینه یکسان سازی کدهای استانی برای ۳ استان قم، تهران و البرز بر روی تعرفه پالس مشترکان که حدود ۵۸ ریال به جای ۵۱ ریال است محاسبه می‌شود اضافه کرد: این مبلغ هزینه های اجرای این طرح را تامین نمی‌کند.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.