نجات شبانه ٢ دختر جت اسکی سوار در آبهای ساحلی حوزه بندر نوشهر

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از انجام موفقیت آمیز عملیات شبانه امداد و نجات ۲ دختر جت اسکی سوار گرفتار در دریا، در آبهای ساحلی حوزه بندر نوشهر خبر داد.

خبراقتصادی:سعید کیاکجوری با اعلام این مطلب افزود : پیرو گزارش دریافتی درساعت ۲۰:۱۵ روز پنج شنبه چهاردهم شهریور ماه از سوی مرکز هماهنگی و جستجو و نجات دریایی اداره کل  مبنی بر مفقود شدن یک فروند جت اسکی در محدوده ۱۰مایلی آبهای ساحلی بندر نوشهر ، بلافاصله گروه امداد و نجات دریایی اداره کل بوسیله شناور ناجی  به همراه ۲ قایق همیار به منطقه اعزام گردید .

     وی افزود : خوشبختانه  در کمتر از دو ساعت عملیات جستجو، رأس ساعت ۲۱:۴۵ اعضای تیم موفق به پیداکردن جت اسکی و نجات راکبان آن در فاصله یک مایلی از ساحل در  محدوده پلاژ آرام اندرور واقع در۲۰کیلومتری شهرستان  نوشهر و انتقال آنان به ساحل می شوند. 

      معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران دور شدن از ساحل و نقص فنی جت اسکی را از دلایل وقوع این اتفاق عنوان کرد و خواستار رعایت نکات ایمنی از سوی دارندگان شناورهای تفریحی در جهت پیشگیری از هرگونه سانحه ناگوار دریایی شد.

    کیاکجوری با اشاره به مشکلات مربوط به انجام هرگونه عملیات امداد دریایی در شب، خاطرنشان کرد : با توجه به  مهارت و آشنایی تیم جستجو و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با جریان های آبی و بادی منطقه و همکاری خوب قایق های همیار ناجی، خوشبختانه این عملیات با موفقیت به پایان رسید و هر دو نفر  گرفتار در دریا  نجات یافتند.

    وی همچنین از کلیه گردشگران خواست در صورت وقوع هرگونه سانحه دریایی در سواحل مازندران(حدفاصل بابلسر تا رامسر) مراتب را از طریق تلفن همراه اول یا ایرانسل به شماره ۱۵۵۰  (بدون پیش شماره) به مرکز جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر اعلام نمایند.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *