نحوه تغذیه در محیط کار به ایجاد استرس کمک می کند

کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت:‌ نحوه تغذیه در محیط کار می تواند به ایجاد استرس نیز کمک کند و استرس همراه با تغذیه نامناسب و بی تحرکی زمینه را برای ابتلا به بیماریهای مزمن فراهم می کند.
 
به گزارش مهر، سعیده معانی با تأکید بر اینکه تغذیه در محیط های کار باید متناسب با میزان تحرک بوده و از تعادل و تنوع برخوردار باشد گفت: مصرف مداوم کربوهیدرات ها و غلات مانند انواع کیک، کلوچه، بیسکوییت با توجه به کالری بالایی که دارند می تواند سبب اضافه وزن و چاقی به ویژه در افرادی که فعالیت بدنی کمی در محل کار دارند شود.
 
وی افزود: کارکنان برای حفظ سلامت خود به تغذیه مناسب نیاز دارند و اضافه وزن و چاقی از عواقب پشت میز نشینی و کم تحرکی در محیط های کار است.
 
معانی تصریح کرد: مصرف قندها و کربوهیدراتهای ساده مثل قند و شکر، ‌نانهای سفید و برنج سفید در محیط کار اگر چه در کوتاه مدت به بالا رفتن قند خون کمک می کند، ‌ولی با تحریک ترشح انسولین،‌ ورود گلوکز به سلول را تسریع کرده و در نهایت کاهش قند خون و عوارض ناشی از آن مانند خستگی، خواب آلودگی و کاهش بازده کاری را به دنبال دارد.
 
این کارشناس تغذیه خاطرنشان کرد: با تغییرات جزئی از جمله کاهش مصرف قند و کافئین مصرفی در محیط کار و رعایت اصول تنوع در برنامه غذایی روزانه می توان به حفظ تعادل قند خون و افزایش دریافت مواد مغذی کمک کرد که نتیجه آن علاوه بر حفظ سلامت و کاهش عوامل خطر بیماریهای مزمن، افزایش کارایی و بازده کاری کارکنان در محیط های کار است.


Tabnak.IR | تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *