نخستین جلسه شورایعالی فضای مجازی فردا با حضور رئیس جمهور برگزار می گردد/احتمال انتخاب انتظاری بعنوان دبیر شورا قوت گرفت

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

نخستین جلسه شورایعالی فضای مجازی در دولت یازدهم روز شنبه یازدهم آبان ماه با حضور حسن روحانی رئیس جمهور برگزار می گردد.
 
 
شورایعالی فضای مجازی پس از حدود ۹ ماه تعویق عصر شنبه یازدهم آبان ماه با حضور حسن روحانی به عنوان رئیس شورا، محمود واعظی وزیر ارتباطات به عنوان سرپرست دبیرخانه و اعضای حقیقی و حقوقی این شورا تشکیل جلسه می دهد.
 
این شورا یکی از ۳ شورای عالی فعال در کشور است که با حکم مقام معظم رهبری در ۱۷ اسفندماه سال ۹۰ و با هدف ایجاد نقطه کانونی متمرکزی برای سیاستگذاری و تصمیم گیری و هماهنگی در فضای سایبری کشور تشکیل شده است.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس قوه قضاییه، رئیس سازمان صداوسیما، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده ناجا اعضای حقوقی این شورا می باشند. همچنین حمید شهریاری، سید جواد مظلومی، مسعود ابوطالبی،کامیار ثقفی، رسول جلیلی، محمد سرافراز، علی‌رضا شاه‌میرزایی و رضا تقی پور اعضای حقیقی این شورایعالی را تشکیل می دهند.
 
حسن روحانی در شهریورماه امسال محمود واعظی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – را به عنوان سرپرست دبیرخانه این شورا منصوب کرد. قرار است در اولین جلسه شورا به ریاست روحانی دبیر این شورا نیز با رای اعضا انتخاب شود.
 
پیش از این و از آغاز به کار شورایعالی فضای مجازی، مهدی اخوان بهابادی دبیری این شورا را با حکم محمود احمدی نژاد به عهده داشت که در شهریورماه امسال از این سمت استعفا داد.
 
با انتصاب محمود واعظی به عنوان سرپرست دبیرخانه این شورا از سوی رئیس جمهور و رئیس شورایعالی فضای مجازی، کارشناسان تعامل سازنده این شورا با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و رفع اختلافات قبل میان دبیرخانه این شورا و وزارت ارتباطات در دولت قبل و نیز رفع موازی کاریها در حوزه سیاستگذاری فضای مجازی کشور را پیش بینی کرده اند.
 
گمانه زنی ها حاکی از آن است که محمدحسن انتظاری قرار است به عنوان دبیر شورایعالی فضای مجازی انتخاب شود.
 
وی هم اکنون نیز قائم مقام محمود واعظی در دبیرخانه شورایعالی فضای مجازی و مرکز ملی ذیل آن است.
 
انتظاری ریاست مرکز تحقیقات مخابرات ایران و معاونت سازمان فضایی ایران را در کارنامه دارد؛ وی هم اکنون رئیس پژوهشکده سامانه های ماهواره ای سازمان فضایی ایران است.
 
آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شهریورماه امسال، برای اولین بار از احتمال انتصاب انتظاری بعنوان دبیر شورایعالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی خبر داده بود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *