نخستین جلسه هیات امنای صندوق ملی نوآوری و شکوفایی تشکیل شد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود احمدی‌نژاد در این جلسه با تاکید بر ظرفیت بالای علمی و فناوری کشور، تشکیل و راه‌اندازی این صندوق را فرصت و امکان مناسبی برای هم افزایی علم و ثروت و تبدیل یافته‌های علمی به محصولات اقتصادی و تجاری‌سازی دانش در کشورمان توصیف کرد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه فعالان علمی، شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان ایرانی می‌توانند از امکانات این صندوق برای سرمایه گذاری در جهت تولید و کاربردی‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات خود استفاده کنند، تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی، پشتیبان مالی مناسبی برای جایگزین ساختن تولیدات ایرانی مبتنی بر دانش ایرانی به جای محصولات خارجی است.

در این جلسه که نسرین سلطانخواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور نیز حضور داشت، محمدرضا شمس اردکانی، علی خیرالدین و محمد اسماعیل همدانی گلشنی از سوی رئیس‌جمهور به عنوان اشخاص حقیقی عضو هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی معرفی شدند.

صندوق نوآوری و شکوفایی که اساسنامه آن در اردیبهشت سال جاری به تایید شورای نگهبان رسیده بود، به استناد ماده ۵ قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری و اختراعات، تشکیل شده است.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *