نخستین مسابقه‌ی ویژه‌ی نمایشنامه نویسان کودک و نوجوان برگزار می گردد

۱۲م اسفند ،

“شناسایی استعدادهای تازه” در جستجوی نمایشنامه نویسان مستعد؛

دفتر تئاتر کودک و نوجوان مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، اولین مسابقه‌ی نمایشنامه نویسی “شناسایی استعدادهای تازه” را برگزار می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از  پایگاه خبری حوزه هنری، دفتر تئاتر کودک مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، اولین مسابقه‌ی “شناسایی استعداد‌های تازه” ویژه‌ی نمایشنامه نویسان کودک و نوجوان برگزار می‌کند.

در فراخوان این مسابقه آمده است: دفتر تئاتر کودک و نوجوان مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، به منظور شناسایی، تربیت و معرفی استعدادهای تازه‌ی نمایشنامه‌نویسی کودک و نوجوان، اولین مسابقه‌ی نمایشنامه نویسی “شناسایی استعدادهای تازه” را برگزار می‌کند.

موضوعات “دینی”، “تعلیمی- تربیتی” و موضوع “آزاد” به عنوان موضوعات این رقابت پیش‌بینی و اعلام شده‌اند.

همچنین در شرایط شرکت در این مسابقه ذکر شده: اثری مورد پذیرش قرار می‌گیرد که تاکنون از نویسنده‌ی آن، نمایشنامه‌ای به چاپ نرسیده باشد. ضمن اینکه محدودیتی نیز در تعداد آثار ارسالی از یک نویسنده وجود ندارد.

لازم به ذکر است؛ برای ۱۰ نویسنده‌ی مستعد شرکت کننده در مسابقه، در طول یک سال، فرصت ارتباط مستمر آموزشی با نمایشنامه نویسان عضو شورای دفتر تئاتر کودک و نوجوان فراهم خواهد شد و همچنین پیش از چاپ نمایشنامه‌های برگزیده، با هدف ارتقاء کیفی آثار، فرصت مشورت نویسندگان با اساتید نمایشنامه‌ نویس، ایجاد می‌شود.

جایزه برگزیده‌ی اول این رقابت، مبلغ بیست میلیون ریال اعلام شده و نفرات دوم و سوم نیز به ترتیب مبلغ پانزده و ده میلیون ریال دریافت خواهند کرد. ضمن این‌که به جز برگزید‌گان اصلی با هفت نویسنده‌ی برتر دیگر نیز جهت انتشار یافتن آثارشان با نشر سوره‌ی مهر، قرارداد منعقد می‌شود.

طبق زمان‌بندی برگزاری این مسابقه، آخرین مهلت ارسال آثار، پانزدهم فروردین ماه سال ۹۲ بوده و بررسی نتایج نیز آخر خرداد‌ماه سال ۹۲ اعلام می‌شود.

گفتنی است؛ علاقه‌مندان جهت حضور در این رقابت می‌توانند آثار خود را به نشانی تهران، خیابان سمیه، نرسیده به تقاطع حافظ، ساختمان مرکزی حوزه هنری، دفتر تئاتر کودک و نوجوان مرکز هنرهای نمایشی ارسال کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های ۸۸۸۰۴۰۷۲ و ۸۸۸۹۵۰۵۳ تماس حاصل نمایند./ص


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ