نرخ اجاره پارکینگ در مجتمع‌های مسکونی + جدول

به گزارش تفسیری خبرنگار ممتاز نیوز پارکینگ‌های اجاره‌ای در بازار مسکن هر منطقه و ساختمان‌هایی که تعداد واحدهای مسکونی در آنها از تعداد پارکینگ بیشتر است از یک بازه قیمتی برخوردار می باشند که کمترین و بیشترین نرخ‌های اجاره بر اساس توافق طرفین محاسبه شده و اعمال می‌شود.

به همین خاطر هیچ فرمولی برای محاسبه اجاره iبهای پارکینگ در بازار مسکن وجود ندارد و کلیه بنگاهداران مسکن معتقدند می باشند که نرخ اجاره پارکینگ iبه صورت توافقی بین مالک و متقاضی تعیین می‌شود.
تنها قانونی که در اجاره پارکینگ iبه چشم می‌خورد، عدم عرضه پارکینگ iبه متقاضی خارج از سکنه آپارتمان است؛ چراکه ممکن است امنیت ساختمان iبه خطر بیفتد.


هیچ مالکی اجازه اجاره پارکینگ iبه غیر از ساکنان همان آپارتمان را ندارد iبه همین سبب پارکینگ‌های اجاره‌ای در بنگاه‌های املاک عرضه نمی‌شوند، بلکه در داخل آپارتمان تصمیم اجاره فلان پارکینگ اعلام می‌شود تا ساکنانی که واحدشان از پارکینگ برخوردار نیست یا iبه پارکینگ بیشتری احتیاج دارند برای اجاره آن اقدام کنند.
عده‌ای از بنگاهداران درباره پیشنهاد نرخ‌های اجاره غیرمعقول iبه «دنیای اقتصاد» اظهار کردند: بعضی از مالکان پارکینگ‌های خود را با قیمت‌های آنچنانی برای اجاره iبه متقاضی پیشنهاد می‌کنند و اگر متقاضی احتیاج ضروری iبه آن داشته باشد iبه طور یقین آن را اجاره خواهد کرد.


برای مثال مشاور املاکی در منطقه فرمانیه عنوان کرد: مالکی در خیابان سنبل اجاره یک سال پارکینگ استیجاری خود را ۳۰ میلیون تومان یعنی ۲٫۵ میلیون تومان برای اجاره هر ماه تعیین کرده است اگرچه ارزش اجاره ماهانه واحد مذکور بطور حدودی ۳۰ میلیون تومان بود اما یک متقاضی به سبب نیازش آن را با نرخ بیشتری اجاره کرد.
مبلغی که اکثر بنگاهداران مسکن بر اساس نقل قول مالکان برای اجاره iبهای ماهانه پارکینگ در نوار جنوبی تهران اعلام می‌کنند بین ۳۰۰ هزار تا ۹۰۰ هزار تومان است.


البته مشاوران املاک تاکید می‌کنند: نرخ‌های اجاره پارکینگ چه به میزان اندک، یا به بالاترین پیشنهاد بر حسب توافق تعیین می‌شود و از سوی دیگر آنها معتقد می باشند که اجاره بهای پارکینگ همچون اجاره بهای واحدهای مسکونی که سطح کیفیت منطقه در آن تاثیر گذار است، قیمت گذاری می‌شود. بنابراین بیشترین نرخ اجاره پارکینگ در مناطق شمال تهران اعلام می‌شود. همچنین میانگین نرخ اجاره پارکینگ در مناطق مرکزی تهران ماهانه بین ۵۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
  1. Omrani گفت:

    اطلاعاتش خیلی مفید بود

  2. Sepideh گفت:

    این متن چه تاریخی نوشته شده ؟!

  3. Sepideh گفت:

    سلام , منظور نویسنده این متن این هست که ماهی ۲۵۰ هزار تومان در ماه در فرمانیه ارزون هست یا گران ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *