نرخ برخی آپارتمان‌های زیر ۵۰ متر در تهران

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

با گذشت ۶ ماه از آغاز سال بازار مسکن همچنان در رکود عمیقی به سر می برد که گرانی اوراق تسهیلات مسکن و کاهش قدرت خرید متقاضیان بیشتر به آن دامن زده است.

 چرخی در بنگاه‌های املاک تهران نشان می‌دهد که خرید و فروش آپارتمان همچنان در رکود عمیقی فرورفته و معاملات به تعداد بسیار کمی انجام می‌شود؛ به همین جهت اغلب خریداران مسکن که به دنبال یافتن آپارتمان جدیدی هستند؛ با نبود مشتری مواجه شدند و به اجبار از خرید خانه جدید انصراف دادند.

از سوی دیگر، خریداران مسکن هم با کمبود آپارتمان‌های در حال فروش مواجه هستند و  برخی از فروشندگان هم که در بازار وجود دارند از بیم گرانی مسکن در آینده، قیمت‌هایی را برخلاف شرایط فعلی تعیین می‌کنند که همین امر هم به رکود بیشتر مسکن دامن می‌زند.

یکی از فعالان بازار مسکن در این باره به خبرنگار مهر، گفت: برخی از صاحبخانه‌ها هنوز حاضر به کاهش قیمت‌ها نیستند و می خواهند با قیمت بهار امسال، آپارتمان‌هایشان را بفروشند به همین جهت مشتری هم تمایلی به خرید ندارد.

وی افزود: آپارتمان‌هایی با قیمت مناسب تر، مشتری دارند اما بازهم رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم موجب شده که مشتری چندانی در بازار نباشد به همین جهت فروشندگان با مشکل زیادی مواجه شده‌اند.

براساس این گزارش، گرانی خرید اوراق مسکن هم از عواملی است که قدرت خرید متقاضیان را کاهش داده بنابراین آن دسته از خریداران آپارتمان هم در شرایط رکود بازار تصمیم به خرید دارند با مشکلاتی در تامین نقدینگی روبرو هستند.

همچنین وعده‌هایی که دولت برای تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی مسکن و خروج رکود از این بازار می‌دهد موجب شده برخی از فروشندگان که نیاز مالی چندانی ندارند، منتظر اجرای این وعده‌ها بمانند که همین هم رکود این بازار را بیشتر کرده است.

نرخ آپارتمان های کمتر از ۵۰ متر

براساس گزارشات میدانی ، واحدی ۴۲ متری در خاقانی خیابان فرخی با انباری و عمر یکساله، متری ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و در شریعتی مرودشت واحدی ۴۱ متری با عمر ۱۲ ساله طبقه چهارم با پارکینگ ۱۷۵ میلیون تومان فروخته می شود.

آپارتمانی به مساحت ۴۲٫۵ متر با انباری و عمر ۱۲ ساله در سبلان شمالی ۱۳۰ میلیون تومان به فروش می  رسد و در اشرفی اصفهانی واحدی ۴۴ متری و یک خوابه با انباری ۱۸۸ میلیون تومان قیمت گذاری شده است

در خیابان جیحون رنجبر واحدی ۴۲ متری و یک خوابه، بازسازی شده با پارکینگ و بلاکن ۱۱۶ میلیون تومان فروخته می شود و در سه راه آذری واحدی ۴۳ متری و یک خوابه با عمر ۲ سال، ۱۰۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

همچنین در یافت آباد واحد ۴۵ متری طبقه سوم با انباری و آسانسور با عمر ۹ ساله متری یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده و در طوس بین قصرالدشت و کارون واحدی ۴۵ متری طبقه دوم با پارکینگ و انباری و عمر ۱۱ ساله ۱۶۵ میلیون تومان به فروش می رسد.

در فرمانیه آپارتمانی ۴۵ متری ۴۶۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در پونک سردار جنگل، آپارتمانی به مساحت ۴۵ متر ۱۹۹ میلیون تومان فروخته می شود. آپارتمان دیگری در تهرانپارس مترو باقری با متراژ ۴۵ مترمربع یک خوابه نوساز متری ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در خیابان پیروزی زینتی افخم واحدی ۴۵ متری طبقه چهارم با عمر ۱۲ ساله، ۹۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در بلوار فردوس بهار جنوبی واحدی ۴۲ متری و یک خوابه با عمر ۷ سال، با پارکینگ و انباری ۲۰۶ میلیون تومان فروخته می شود.

براساس این گزارش، آپارتمان دیگری در شادآباد خیابان ۱۷ شهریور با مساحت ۴۴ متر و با انباری، متری ۲ میلیون تومان به فروش می رسد و در نارمک میدان ۴۸، ۴۳ متر آپارتمان با ۱۷ متر حیاط اختصاصی در طبقه همکف ۲۰۰ میلیون تومان فروخته می شود.

– .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ