نرخ دیه ۹۳ به شرکت‌های بیمه ابلاغ نشده

گردآوری توسط گروه بیمه ممتاز نیوز

بینا:درحالی که وزیر دادگستری از افزایش ۳۰ درصدی نرخ دیه ۹۳ از اول اردیبهشت ماه خبر داده، کسب اطلاع ما از شرکت های بیمه حاکی از عدم ابلاغ بخشنامه افزایش نرخ دیه سال جاری به صنعت بیمه است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی تسنیم، اجماع مسئولان قوه قضائیه با شرکت های بیمه مبنی بر افزایش ۳۰ و یا بیش از ۳۰ درصدی نرخ دیه در سال ۹۳ یکی از خبرهای مهم صنعت بیمه در روزهای پایانی سال ۹۲ بود که تسنیم در گزارش‌هایی جداگانه به آن پرداخت.

در پی گمانه‌زنی ها مبنی بر افزایش نرخ دیه ۹۳ به ۱۵۰ میلیون تومان سرانجام در روزهای پایانی هفته قبل حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری بعنوان یک مقام رسمی با تایید این خبرها اعلام کرد: نرخ دیه سال جاری ۱۵۰ میلیون تومان تعیین شده و  از اول اردیبهشت ماه این نرخ اجرا می گردد همچنین این نرخ برای ماه‌های حرام ۳۰ درصد افزایش یافته است.

درحالی که پورمحمدی از اجرا و اعمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ دیه از اول اردیبهشت ماه خبر داده کسب اطلاع خبرنگار تسنیم از شرکت‌های بیمه و مرکزی حکایت از آن دارد که تاکنون هیچ مقام رسمی از قوه قضائیه بخشنامه مکتوب افزایش نرخ دیه را به صنعت بیمه ابلاغ نکرده است.

البته بخشنامه افزایش نرخ دیه معمولا از سوی وزیر دادگستری ابلاغ می گردد که تا این لحظه چنین بخشنامه ای از سوی پورمحمدی به بیمه مرکزی ابلاغ نشده است.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ