نرخ سود بانکی تا پایان دولت تغییر نمی کند

۱۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

بینا- شب قبل خبر بررسی تغییر سودبانکی در جلسه شورای پول و اعتبار در بعضی رسانه ها انتشار یافت در حالی که این موضوع حتی در دستور بررسی کمیته های فرعی شورا هم قرار نداشته است
در حالی که بعضی رسانه ها شب قبل همزمان با برگزاری جلسه شورای پول و اعتبار از احتمال تغییر نرخ سود بانکی خبر داده بودند، اعضای این شورا تاکید کردند که این موضوع فعلا در دستور کار شورا قرار ندارد و منتفی است.
از ابتدای امسال این شائبه مطرح شده است که بسته سیاستی- نظارتی بانک مرکزی برای سال ۹۲ با تغییر نرخ سود بانکی همراه خواهد شد اما به نظر می رسد اکثر اعضای شورای پول و اعتبار تمایلی به این کار ندارند.
یکی از اعضای شورای پول و اعتبار تاکید کرده استکه اصلا موضوع نرخ سود بانکی در دستور جلسه شورای پول واعتبار قرار نداشته و حتی در کمیسیون های فرعی شورا نیز این موضوع مطرح نشده است.
این عضو شورا می گوید که بعید به نظر می رسد تا پایان دولت بحث تغییر در نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار مطرح شود چرا که بانک مرکزی نیز عملاً به دنبال این مسئله نیست.
این در شرایطی است که بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در چند مصاحبه از تمایل بانک مرکزی برای افزایش نرخ سود بانکی سخن گفته است. او معتقد است افزایش نرخ تورم به بیش از ۳۰ درصد و باقی ماندن نرخ سود بانکی در سطح ۲۱ درصد می تواند به افزایش نقدینگی سرگردان و خروج بیشتر پول ها از بانک ها بیانجامد اما دیگر اعضای شورای پول و اعتبار هم افزایش بیشتر سود بانکی را در این مقطع منطقی نمی دانند. در این شرایط به نظر می رسد موضوع نرخ سود بانکی حدقل در نیمه اول امسال و تا پایان عمر دولت دهم منتفی است.

RSS
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. ناشناس گفت:

    تا اینا بخوان بررسی کنن سپرده ها رو از بانک خارج میکنیم تا بیشتر ضرر نکردیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ