نشست خبری همایش “بیداری اسلامی، افق‌های آینده و انتخابات ۹۲”

۲۸اردیبهشت،

211-27.jpg

نشست خبری همایش “بیداری اسلامی، افق‌های آینده و انتخابات ۹۲ ” با حضور مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار بیداری اسلامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم کلانتری، رییس دانشگاه معارف اسلامی قم و مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه این همایش در دوم و سوم خرداد و در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد، عنوان کرد: در روز اول، همایش بیداری اسلامی و افق‌های آینده و روز دوم همایش انتخابات ۹۲ و یا حماسه سیاسی برگزار می‌شود البته ماهیت هر دو همایش علمی،‌آموزشی و توجیهی خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اینکه بیداری اسلامی بیش از دو سال است که جهان اسلام را متحول کرده و شاهد حرکت‌های انقلابی در چندین کشور مهم منتطقه بوده‌ایم برگزاری دومین همایش بیدرای اسلامی را لازم دانستیم.

کلانتری خاطرنشان کرد: یکی از اهداف همایش بیداری اسلامی بررسی وضعیت گذار انقلاب‌ها است؛ چرا که مرحله بعد از این انقلاب‌ها نظام‌سازی بوده و این مساله اهمیت بسیاری دارد زیرا ما باید هوشیار باشیم تا قدرت‌های جهان مانعی برای حکومت نظام‌های اسلامی ایجاد نکنند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشگاه‌ها از مهمترین محل‌هایی می باشند که می‌توانند بحث بیداری اسلامی را به گفت‌وگو بگذارند، عنوان کرد: در همایش بیداری اسلامی مخاطبین ما اساتید درس انقلاب اسلامی سراسرکشور می باشند و ما از همه این اساتید دعوت کردیم تا در این اجلاس حضور یابند.

کلانتری خاطرنشان کرد: تا امروز ۱۷۴ چکیده مقاله در رابطه با بیداری اسلامی به دست ما رسیده است که ۸۸ مقاله از میان آنها تایید شده و به زودی منتشر خواهد شد. همچنین از ۹۶ مقاله کامل، ۲۵ مقاله علمی پژوهشی تایید شده و این مقالات به صورت جدا منتشر خواهند شد.

وی با بیان اینکه در همایش بیداری اسلامی یک شورای سیاست گذاری و یک کمیته علمی مباحث را پیگیری می‌کنند، گفت: کمیته علمی این همایش به بررسی مقالات پرداخته و شورای سیاست گذاری و این کمیته هر کدام به صورت مجزا ده‌ها جلسه در خصوص این همایش برگزار کردند.

رییس دانشگاه معارف اسلامی دانشگاه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری همایش انتخابات ۹۲ که قرار است در ۲ خرداد برگزار شود، عنوان کرد: مخاطبین این همایش نیز اساتید درس انقلاب اسلامی سراسر کشور می باشند و ما با توجه به اهمیت برگزاری این انتخابات از پنج کاندیدا‌ی انتخابات ریاست جمهوری دعوت کردیم تا در این همایش شرکت کرده و ضمن ارائه نظرات خود به سوالات نیز پاسخ دهند. هر یک از کاندیدا‌ها نماینده یکی از جریانات سیاسی شرکت کننده در انتخابات می باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری همایش بیداری اسلامی؛ افق‌های آینده و انتخابات ۹۲ ویژگی خاصی داشته و آن این است که مخاطبان هر دو همایش اساتید درس انقلاب اسلامی می باشند و تفاوت آن با سایر همایش‌هایی که در رابطه با بیداری اسلامی برگزار شده است این است که سایر اجلاس‌های بیداری همواره جنبه بین‌المللی داشته ولی این نشست کاملا داخلی بوده و درواقع مکمل سایر اجلاس‌های بیداری است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *