نشست ۱+۵ دربارهٔ برنامه هسته‌ای ایران ۲۵ تیر برگزار می‌شود

ایران > استان‌ها– ممتازنیوز:
سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خبر داد نمایندگان کشورهای ۱+۵ سه‌شنبه ۲۵ تیر در بروکسل دیدار می‌کنند تا دربارهٔ برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کنند.

نشست نمایندگان گروه کشورهای ۱+۵ به ریاست کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص برنامه هسته‌ای ایران ۱۶ ژوئیه در بروکسل برگزار می گردد.

این مطلب را خبرگزاری «رویترز» به نقل از «مایکل مان» سخنگوی رسانه‌ای کاترین اشتون گزارش داده است.

بنا به نقل از آقای «مان» قرار است نمایندگان کشورهای آمریکا، چین، روسیه، بریتانیا، فرانسه (۵ کشور عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل) به علاوه آلمان در این نشست در باره اقدامات لازم برای حل و فصل مساله هسته‌ای ایران رایزنی کنند.

این گفت‌وگوها برای حل و فصل دیپلماتیک آنچه کشورهای غربی به آن مناقشات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران می‌گویند، انجام می‌شود.

کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا ادعا می‌کنند برنامه هسته‌ای ایران جنبه‌های نظامی دارد. تهران همواره این ادعا را رد کرده است.

ایران تاکید دارد که به عنوان یکی از اعضای متعهد آژانس بین المللی انرژی اتمی و پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی (ان پی تی)، حق استفاده از فناوری هسته‌ای برای اهداف صلح آمیز را دارد.

آخرین دور مذاکرات ایران و گروه «۱+۵» در روزهای ۵ و ۶ ماه آوریل امسال (۱۶ و ۱۷ فروردین ماه) در آلماتی پایتخت قزاقستان برگزار شد


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ