نشست ۳ ساعته دادستان با بدهکاران بانکی

۱۷م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

بینا- دادستان کل کشور در جلسه مشترک با بدهکاران کلان بانکی گفت: لیست اعلامی در خصوص مفسدان اقتصادی بیشتر مربوط به بدهکاران بانکی بود.
به گزارش بینا به نقل از مهر، پس از طرح مباحثی در خصوص فهرست معوقات بانکی، از سوی معاونت اقتصادی دادستان کل کشور، گروهی از شخصیتهای حقوقی که بر اساس فهرست بانک مرکزی بدهکاران کلان اعلام شده بودند دعوت شدند تا در جلسه ای که بدین منظور در محل دادستانی کل برگزار شد شرکت کنند. این نشست سه ساعته صبح امروز با حضور بدهکاران بانکی و دادستان کل کشور برگزار و در باره مسئله معوقات بانکی یا همان مطالبات غیر جاری (سررسید قبل، معوق، مشکوک الوصول) بحث و گفتگو شد.
در ابتدای این نشست دادستان کل کشور با اشاره به سوابق موضوع اظهار داشت: بحث لیست های تحویلی که تحت عنوان مفسد اقتصادی رسانه ای شده بودند همانطور که قبلاً اعلام شده با بررسی های دقیق مشخص شد که تعداد بسیاری از آنها فقط بدهکار بانکی می باشند نه مفسد اقتصادی.
حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه با تاکید بر نقش مهم عملکرد صحیح بانکها در اشتغال زایی و رونق اقتصادی اضافه کرد، روابط قانونمند بین بانکها و مشتریان، رعایت دقیق ضوابط و مقررات ، ارائه تسهیلات مناسب به تولید کنندگان و حمایت از تولید ملی ضروری است و در صورت اختلال در این رابطه می تواند تاثیر مخربی بر اقتصاد و اعتماد عمومی جامعه داشته باشد.
در ادامه جلسه اکثر مدعوین نسبت به طرح فشرده مطالب در خصوص مطالبات غیر جاری بانکی تحت مدیریت خود توضیحاتی را اعلام کردند.
در پایان قرار شد دعوت شدگان پس از دریافت وضعیت مطالبات غیرجاری (سررسید قبل، معوق، مشکوک الوصول)خود که براساس نامه بانک مرکزی تنظیم شده ، نظر و مستندات و میزان دقیق بدهی خود را اعلام تا اقدامات لازم صورت گرفت.

RSS
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ