نظام پرستاری ظرف ۲۴ ساعت پرستار در تهران استخدام می‌کند

ممتاز نیوز: با توجه به کمبود شدید پرستار در تهران سازمان نظام پرستاری اعلام کرده با مراجعه پرستاران، آنها را ظرف ۲۴ ساعت استخدام می‌کند.

میرزا بیگی، رئیس سازمان نظام پرستاری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: شهر تهران با کمبود پرستار مواجه است اگر پرستاری بخواهد در بیمارستان های تهران مشغول به کار شود ما ۲۴ ساعته او را مشغول به کار می‌کنیم.

وی گفت: البته باید توجه داشت که بیمارستان‌های دولتی تهران باید فرقی با بیمارستان‌های شهرستان داشته باشند در واقع برای پرستاران شهرستانی جاذبه از جمله حقوق و مزایا ایجاد کنند تا میل و رغبت آنها به کار در تهران ایجاد شود.

افزایش ۲۰ درصدی حقوق پرستاران مشغول در بخش‌های سخت

دکتر ابوالقاسمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه این بحث افزود: اگر پرستاری بخواهد در بیمارستان‌های ما جذب شود ما سریعا اقدامات جذب او را فراهم می‌کنیم.

وی در پاسخ به این که چه نوع جاذبه‌ای برای استخدام پرستاران ایجاد کرده‌اید اظهار داشت: پرستارانی که در بخش‌های سخت کار می‌کنند ۲۰ درصد به حقوق آنها اضافه می‌شود، همچنین باید بتوانیم مسائل آرامش و آسایش آنها را ایجاد کنیم.

ارتقا سهم پرستاران در بازبینی نظام نوین
لاریجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: در حال حاضر در کانون نظام نوین یک باز بینی صورت گرفته است که در آن سهم پرستاران ارتقا پیدا کرده است. به بیمارستان‌ها اجازه دادیم تا از کارانه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند برای پرستاران اضافه کنند.

وی گفت: البته اضافه پرداخت کارانه در بیمارستان‌های هئیت امنایی، بهتر است البته باید توجه داشت که منابع خوبی داشته باشند.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *