نظر آیت الله خامنه ای درباره مسابقات پیامکی

نظر آیت الله خامنه ای درباره مسابقات پیامکی

مقام معظم رهبری دیدگاه خود را درباره مسابقات پیامکی اعلام کردند.

مهر – مسابقات پیامکی در سال‌های اخیر رواج بسیاری یافته است. گاهی در این مسابقات به نظر می‌رسد شانس مورد توجه است. برای نمونه گزینه‌ای انتخاب می‌شود و صرف شرکت فرد در آن مسابقه قرعه کشی صورت می‌گیرد و به برندگان جایزه‌ای اعطا می‌شود. یا در برخی از مسابقه‌ها فرد باید به سوال یا سوالاتی پاسخ صحیح دهد تا در مسابقه شرکت داده شود.برای برخی این شبهه وجود دارد که شرکت در چنین مسابقاتی به لحاظ شرعی جایز هست یا نه؟ اینکه شرکت در این مسابقات و دریافت جایزه از آن به لحاظ شرعی چه حکمی دارد را خبرنگار مهر در درخواست فتوایی از دفتر مقام معظم رهبری جویا شده که در ادامه از نظر می‌گذرد.

پرسش: شرکت در مسابقات پیامکی و دریافت جایزه از آن به لحاظ شرعی چه حکمی دارد؟

پاسخ: اگر هزینه‌ای افزون‌تر از هزینه‌های معمولی پیامک از افراد کم نشود و هزینه جایزه بر اساس جمع‌آوری پول‌های کسر شده نباشد، اشکالی ندارد. اگر علاوه بر هزینه معمول پیامک، پولی بابت شرکت در مسابقه از افراد کسر شود و از پول‌هایی که از افراد کسر شده جایزه تهیه کنند، حرام است.

tags

,اخبار روز, اخبار روز ایران, اخبار فرهنگی, اخبارداغ, اس ام اس, استفتائات, خبرهای مهم, شرع و اسلام, شیعه, مسابقات اس ام اس, مسابقات پیامکی ایرانسل, مسابقات پیامکی همراه اول, مسیج, مقام معظم رهبری, نظر رهبری درباره مسابقات پیامکی, پرسش از خامنه ای, پیامک

تاریخ ۲۲ تیر      

تعداد بازدید ۱۶      

موضوعاتاخبار روز ایران و جهان,اخبار فرهنگی

     منتظر نظر شما هستیم !


مهدی موعود,ظهور۱۲,تصویر واقعی شیطان,دجال و فراماسونری

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ