نظر مجلس دربارهٔ انتخاب وزیر مسکن

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

نظرسنجی مجله هفتگی «تجارت‌فردا» از نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس دربارهٔ انتخاب وزیر مسکن از میان گزینه‌های موثقی که این روزها مطرح است.

مجله هفتگی «تجارت‌فردا» با نظرسنجی از نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس دربارهٔ انتخاب وزیر مسکن از میان گزینه‌های موثقی که این روزها مطرح است، نوشت: «برای وزارت راه‌وشهرسازی گزینه‌هایی مطرح شده که اگر این اسامی شامل محمد سعیدی‌کیا، احمد دنیا‌مالی و مهدی حجت به عنوان موثق‌ترین گزینه‌ها باشد، اعضای کمیسیون عمران در گفت‌وگو با تجارت‌فردا عملا از هر سه گزینه دوری گزیده و نظر غالبشان علی نیکزاد است.
گرچه چهار نماینده شامل مهدی هاشمی، حامد قادری، علی‌اکبر آقایی و علی‌نعمت چهاردولی، با گزینه محمد سعیدی‌کیا موافق بودند، اما بعضی از آنها عنوان کردند اگر نیکزاد وزیر پیشنهادی شود او را بر سعیدی‌کیا ترجیح می‌دهند. در مقابل علیرضا خسروی، مهرداد لاهوتی، بهلول حسینی، محمدابراهیم محبی و نبی‌ا… احمدی به جد عنوان کردند با سه گزینه طرح شده احتمالی مخالفند و به یقین گزینه اصلی پیشنهادی‌شان به رییس‌جمهور اگر جنبه مشورتی داشته باشد، علی نیکزاد است.
از نگاه مدافعان نیکزاد تنها وزیر معتدل و میانه‌رو احمدی‌نژاد بوده و کارنامه کار قوی دارد و می‌تواند همچنان سر کار بماند. البته یکی دیگر از اعضای کمیسیون عمران عبدالعلی‌زاده را بهترین فرد برای این وزارتخانه می‌داند. با این حال زمزمه‌هایی مطرح است مبنی براینکه تا پیش از معرفی کابینه، انتزاع وزارت راه‌وشهرسازی در مجلس به تصویب می‌رسد تا روحانی راحت‌تر بتواند دو وزیر متخصص برای وزارت مسکن و وزارت راه معرفی کند.

منبع: دنیای اقتصادآخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ