نعیم قاسم: دولت لبنان در رابطه با تعرض آمریکا به هواپیمای ایرانی موضع بگیرد

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان این که تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایرانی پیامی در پاسخ به توافق راهبردی ایران و سوریه به همراه دارد، گفت: دولت لبنان باید در رابطه با تعرض آمریکا به هواپیمای ایرانی موضع بگیرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، شیخ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با شبکه المیادین در رابطه با تعرض آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی گفت: دولت لبنان باید در رابطه با این اقدام موضع اتخاذ کند.

وی تاکید کرد که آمریکایی ها با تعرض به  هواپیمای ایرانی نشان دادند که هدف آن ها سنگ اندازی در برابر راه حل های سیاسی و حمایت از اسرائیل است.

معاون سید حسن نصرالله همچنین تاکید کرد که اقدام آمریکا در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی در آسمان سوریه پیامی به همراه دارد و این پیام در پاسخ به توافق راهبردی ایران و سوریه است.

شیخ نعیم قاسم خاطرنشان کرد که آمریکایی ها می خواهند از طریق سوریه محور مقاومت را هدف قرار دهند و پروژه خاورمیانه جدید را که در سال ۲۰۰۶ شکست خورد احیا کنند، آمریکا تلاش می کند که در منطقه باقی بماند تا پروژه خاورمیانه جدید را با نسخه دیگری تاسیس کند.

وی در رابطه با توافق راهبردی ایران و سوریه گفت: این توافق بزرگ ترین پاسخ به اسرائیل و آمریکا است و تمام ادعاهای آن ها را باطل می کند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *