نفیس‎ترین شاهنامه ایران وارد بازار نشر شد

۰۱ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

با خط رسول مرادی و نگارگری حمدالله کتال

شاهنامه فردوسی نفیس با خط رسول مرادی و نگارگری و تذهیب حمدالله کتال وارد بازار نشر شد.

حمدالله کتال در گفت‎وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی هنرآنلاین دربارهٔ این اثر نفیس که از سوی نشر کلهر راهی بازار کتاب شده است گفت: این اثر شاهنامه فردوسی با تصحیح محمد اسلامی ندوشن است و زحمت اصلی آن یعنی خوش نویسی برعهده استاد رسول مرادی بوده است و من نیز کار تذهیب، نگارگری، تشعیر و طراحی جلد آن را برعهده داشته‎ام. البته برای این کتاب دو نوع جلد چرمی و رنگی طراحی شده است که هر دو این طرح‎ها را من انجام داده‎ام.

وی ادامه داد: خوشنویسی این کتاب ۱۰ سال قبل از سوی استاد مرادی آغاز شد و من نیز کار طراحی و اجرای نگارگری و تذهیب آن را از سال ۸۶ آغاز کردم. البته در دوره‎های زمانی مختلف روی نگارگری آن کار کردم ؛ سبب این موضوع نیز این بود که تذهیب و نگارگری این کتاب بسیار سنگین و تازه بود و من اتودهای بسیاری برای آن زدم و به طور کلی زمان بسیاری برای آن صرف کردم.

وی با بیان اینکه این اثر اولین بار در نمایشگاه کتاب امسال ارائه شد گفت: البنه ما رونمایی رسمی از این کتاب انجام نداده‎ایم و مراسمی با این مضمون برای کتاب برگزار نکردیم اما این اثر نفیس‎ترین شاهنامه در همه زمینه‎هاست که تاکنون در ایران انتشار یافته است.

انتهای پیام/
۶۵/۳۲
 


آخرین خبرها
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *