نقاشی کردن موجب آرامش کودک می‌شود

یک روانشناس گفت: نقاشی کردن و حتی خط ‌خطی کردن کاغذ توسط کودک، موجب تخلیه درونیات کودک و ایجاد حس آرامش در وی می‌شود. ایسنا: نقاشی کردن و خط خطی کردن کاغذ توسط کودک موجب تخلیه روانی کودک و ایجاد…

یک روانشناس گفت: نقاشی کردن و حتی خط ‌خطی کردن کاغذ توسط کودک، موجب تخلیه درونیات کودک و ایجاد حس آرامش در وی می‌شود.

ایسنا: نقاشی کردن و خط خطی کردن کاغذ توسط کودک موجب تخلیه روانی کودک و ایجاد حس آرامش پس از خلق یک اثر در وی می‌شود.

وی افزود: کودک از سنین یک تا ۲ سالگی به بعد توانایی گرفتن مداد رنگی را به دست آورده و با فشار بر مداد آن را بی‌هدف بر روی کاغذ حرکت می‌دهد و با دیدن آثار به جامانده از آن شاد می‌شود.

حسین‌زاده تصریح کرد: خلق کردن، حس زیبایی است که هر انسانی را به وجد می‌آورد و این حس پس از نقاشی کردن، در کودک به وجود آمده و موجب آرامش و شادی وی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کودک زمانی که مشاهده می‌کند با حرکت دست خود می‌تواند اثری رنگی و زیبا از خود به جای گذارد، مشتاق‌تر شده و سعی می‌کند خطوط را مشابه آنچه در اطراف خود می‌بیند ترسیم کند و همین کار موجب افزایش خلاقیت وی می‌شود.

این روانشناس ادامه داد: با افزایش سن کودک و تقویت و هماهنگ شدن اعصاب و عضله کودک، نقاشی‌ها شکل خاص به خود گرفته و به محیط اطراف کودک و تخیلات کودک شبیه‌تر می‌شود.

وی اضافه کرد: کودک در ابتدا سعی می‌کند چهره والدین خود را ترسیم کند و به والدین نیز توصیه می‌شود با همراهی کردن کودک و کشیدن حالات چهره با استفاده از خطوط ساده برای کودک، تخیل وی را تقویت کنند.

حسین‌زاده بیان کرد: مداد رنگی و کاغذ دو جزء جدا ناپذیر هستند که باید از یک سالگی در اختیار کودک قرار داده و به وی اجازه داده شود بدون محدودیت آنچه در ذهن دارد را به تصویر بکشد.

روانشناسی خانواده

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *