نقاشی خط های ˝علی گنجی˝ در گالری ˝ساربان˝بر روی دیوار رفت

۲۸اردیبهشت،

نمایشگاه نقاشی خط های علی گنجی در گالری ساربان افتتاح شد.

به گزارش هنرآنلاین؛ نمایشگاه نقاشیخط های گنجی عصر جمعه ۲۷ اردیبهشت با حضور جمعی از هنرمندان و هنر دوستان گشایش یافت.

این نمایشگاه که شامل ۱۳ اثر از این هنرمند است که با تکنیک ترکیب مواد در ابعاد مختلف از حداقل سایز ۱۶۰ در ۱۶۰ تا حداکثر سایز ۱۶۰ در ۲۰۰ روی بوم خلق شده اند.

در این مراسم هنرمندان و فرهیختگانی چون:یداله کابلی، علی حیدری، ایرج حسابی، عبدالرضا چارئی، بهرام حنفی، مهرداد مشهور،پیمان پیروی،عین الدین صادق زاده،احمد آریامنش،عظیم زرین کوب،ایرج شایسته پور،سعید لزرجانی،علی افتخاری نسب،امیرشاهرخ فریوسفی و … حضور داشتند.

علی گنجی متولد سال ۱۳۴۹ ، دارای درجه استادی از انجمن خوشنویسان ایران در حاشیه مراسم گفت:اندیشه من در نقاشیخط به صورتی است که اعتقاد دارم در بحث رنگ و فرم بکار بردن اصطلاح نقاشیخط شاید بسیار صحیح نباشد زیرا از عنصر خط استفاده می کنیم تا بیانی نقاشانه یا طراحانه داشته باشیم که به نظر آثارم گرایش به طراحی دارد و آثار از فرم هایی برخوردار است که هم مخاطبان عام و هم مخاطبان خاص را مورد توجه قرار داده است.

 یداله کابلی خوانساری هم دربارهٔ نقاشی خط های علی گنجی گفت: گنجی با پشتوانه خط و خوشنویسی کلاسیک قدم در این راه نهاده و با زیبایی فرم و رنگ می توان با او در آثارش همراه بود و خط به همراه رنگ و نقش جان دوباره ای است برپیکر هنر خوشنویسی .

او افزود: هنرمندانی چون پیلارام و مافی و اساتیدی چون رسولی و افجه ای در این خصوص پیشگامانی می باشند که در۵۰    سال قبل پایه گذار نقاشی خط بوده اند و مجموع این هنرمندان از تعداد انگشتان دست بیشتر نیست. علی گنجی در این راه نوپا، اما پویا و دارای آینده ای روشن است.

علاقه مندان می توانند برای بازدید از این آثار تا ششم خرداد ماه همه روزه بجز سه شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری ساربان واقع در خیابان شهید بهشتی،خیابان صابونچی(مهناز)،کوچه مهماندوست،شماره هشت مراجعه یا با شماره تلفن های ۸-۸۸۵۰۴۲۲۶ تماس بگیرند.

انتهای پیام/

۳۲/۳۲
 


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ