نقد داوری دیدار استقلال و راه‌آهن

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

محسن ترکی

 

محمد ریاحی دربارهٔ نحوه قضاوت محسن ترکی و کمک‌هایش در دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و راه‌آهن گفت: خوشبختانه در فصل تازه لیگ برتر به جز دو هفته‌ اول، قضاوت‌های خوبی شاهد بوده ایم و داوری‌ها مشکل چندانی ایجاد نکرده‌اند.

 

* اولین صحنه، دقیقه‌ یک

 

ریاحی در ادامه گفت: در همان دقیقه‌ اول بازی و در حالی که پرتاب بلند اوت می‌توانست به گل تبدیل شود، کمک داور اول بازی خطای پرتاب اوت اعلام کرد که کار جالبی بود.

 

* آوانتاژ دو مرحله‌ای

 

وی ادامه داد: محسن ترکی در دقیقه‌ ۲۳ دو بار پیاپی آوانتاژ داد و کاری کرد که جریان بازی حفظ شد. این کار او بسیار جالب بود و مورد پسند قرار گرفت.

 

* بازی جوانمردانه و تصمیم داور

 

ریاحی همچنین، ادامه داد: در دقیقه‌ ۳۲ خطایی روی فردین عابدینی صورت گرفت، ولی بازیکنان راه‌آهن بازی جوانمردانه را رعایت نکردند. بازی جوانمردانه در همه جای دنیا گاهی انجام می‌شود و گاهی نمی‌شود، اما اینجا گاهی سبب اعتراض می‌شود. در این صحنه چون برخورد از ناحیه سر بازیکن بود، داور بازی را متوقف کرد که اقدام صحیح و به هنگامی بود.

 

* شاهکارهای دو کمک داور

 

این کارشناس داوری در ادامه به دو گل بازی که مشکوک به آفساید بودند اشاره کرد و گفت: در صحنه‌ای که گل راه‌آهن زده شد، کمک داور اول شاهکار کرد و در حالی که همه اعتقاد داشتند پاس هافبک راه‌آهن در موقعیت آفساید به مهاجم رسید، رای به ادامه بازی داد. گل دوم استقلال در موقعیت سالم به ثمر رسید و شاهکار دیگری این بار از روی کمک داور دوم صورت گرفت.

 

* حرک مجیدی تمارض نبود

 

ریاحی ادامه داد: در دقیقه‌ ۷۸ مجیدی در محوطه جریمه راه‌آهن زمین خورد و داور این حرکت را شبیه سازی یا تمارض تشخیص داد و به مجیدی کارت داد. در واقع در این صحنه خطاهایی صورت نگرفت، اما وقتی مهاجم با سرعت در حال حرکت است، هر برخورد کوچک و عادی می‌تواند سبب زمین خوردن او شود. مجیدی تمارض نکرد و نباید کارت زرد می‌گرفت، ولی خطایی هم صورت نگرفت و پنالتی نبود.

 

* پنالتی استقلال صحیح بود

 

وی افزود: چند دقیقه‌ بعد از کارت زرد داور به مجیدی، خطایی روی او صورت گرفت و ترکی به درستی پنالتی را برای استقلال اعلام کرد. در مجموع قضاوت ترکی عادلانه بود و می‌شود نمره خوبی به او داد.

 

 

ایسنا

http://khanevarzesh.com | خانه ورزش
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ