نقد کردن چک‌ بدون دخالت نیروی انسانی

۰۶م آذر ،

28-204.jpg

بینا- نسل تازه دستگاه‌های عابر بانک‌ قادر به ارائه طیف گسترده و پیچیده‌تری از خدمات بانکی به مشتریان، بدون نیاز به دخالت کارمندان می‌شوند.
براساس گزارش ایسنا، بعضی از دستگاه‌های عابر بانک (ATM)‌ برای انجام خدماتی مانند نقد کردن چک همچنان نیازمند دخالت نیروی انسانی می باشند؛ اما محققان در حال توسعه فناوری‌هایی می باشند تا ارائه خدمات بانکی پیچیده‌تر را از پشت باجه‌های بانک به صفحه نمایش رایانه، تلفن همراه یا عابر بانک‌ها انتقال دهند.
نخستین نسل از «باجه بانکداری سلف سرویس» در شیکاگو مورد بهره برداری قرار گرفته که خدمات متنوع بانکی را در ساعات مختلف شبانه‌روز و بدون نیاز به حضور فیزیکی نیروی انسانی به مشتریان ارائه می‌دهد.
این سیستم، علاوه بر صرفه‌جویی در وقت مشتریان و عدم نیاز به حضور در صف‌های طولانی بانک، سبب کاهش قابل توجه هزینه‌های جاری بانک نیز می‌شود.
از اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی، مشتریان قادر به نقد کردن چک‌ها از طریق «باجه بانکداری سلف سرویس» خواهند بود.
بر اساس اعلام اتحادیه بانکداران آمریکا، بانکداری اینترنتی با ۳۹ درصد، در رتبه اول شیوه مدیریت حساب های بانکی قرار دارد و استفاده از دستگاه های عابر بانک با ۱۲ درصد پس از مراجعه به شعبات در رتبه سوم قرار دارد؛ هزینه هر تراکنش بانکی در شعبه چهار دلار، در عابر بانک ها ۵۹ سنت و برای خدمات اینترنتی نیز ۵۶ سنت است.
مسؤولان بانک‌ها در تلاش می باشند که با رونق بانکداری اینترنتی و توسعه فناوری های دستگاه‌های عابر بانک، علاوه بر ارائه خدمات متنوع، هزینه‌های جاری خود و مشتریان را کاهش دهند.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ