نقش ربات‌ها در بحبوبه شیوع کرونا

اکنون ماه‌ها است که بیماری کووید-۱۹ در جهان شیوع پیدا کرده و افراد بسیاری در جهان به آن مبتلا شده و برخی نیز جان خود را از دست داده‌اند. در میان این همه‌گیری، فناوری نقش پررنگی در جلوگیری از ابتلا به این بیماری ایفا کرده و می‌کند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، در این زمان که افراد بیشتر کشورهای جهان به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و تاکنون افراد بسیاری نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند ارتباط مستقیم میان انسان‌ها می‌بایست به کمترین حد خود برسد و اینجاست که ربات‌ها می‌توانند جان انسان‌ها و کارخانه‌ها را نجات دهند.

طی این مدت ربات‌های بسیاری برای انجام کارهای مختلف توسعه داده شده‌اند که می‌توان به سگ‌های رباتیک برای مقابله با کروناویروس در فروشگاه بانکوک، ربات ارسال محصولات در واشنگتن یا یک ربات همیار پرستار در یک بیمارستان در بلژیک که تب افراد را می‌سنجد و وظیفه ارسال دارو به بیماران را بر عهده دارد، اشاره کرد. علاوه بر این دانش آموختگان دانشگاهی در ژاپن در پی شیوع کووید-۱۹ و لزوم رعایت فاصله‌گیری اجتماعی از طریق ربات‌ها و به صورت آنلاین در جشن فارغ‌التحصیلی خود شرکت کردند.

از طرفی دیگر در برخی کشورها از ربات‌ها برای ضدعفونی کردن معابر و بیماستان‌ها و برخی برای تذکر به افراد نیز استفاده کرده‌اند. برای مثال در تونس ربات‌هایی موسوم به “پی-گارد”(P-Guard) که توسط شرکت تونسی”انوا رباتیکس”(ENOVA Robotics) ساخته شده است که مقامات تونس از آنها برای تذکر به افراد حاضر در خیابان برای رفتن به خانه استفاده کردند. این‌ها برخی از مشاغل جدیدی است که ربات‌ها در حال انجام آن هستند تا ارتباط میان انسان‌ها کم شده و شیوع این بیماری کاهش یابد.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ