نقش فقر در شیوع بیماری‌های قلبی

۱۳م اسفند ،

کارشناسان، مقامات و متخصصان علوم پزشکی انجمن کاردیولوژی اروپا در نشست سالانه این انجمن به بررسی نقش فقر و تنگدستی در افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی خواهند پرداخت.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، این کارشناسان خاطرنشان کردند: با توجه به مشکلات اقتصادی اخیری که در کشورهای مختلف اروپایی ایجاد شده، بسیاری از مردم بیش از قبل با خطر ابتلا به ناراحتی‌های قلبی و عروقی مواجه می باشند.

به گزارش یونایتدپرس، دکتر «دونا فیتزسایمون»، رییس شورای پرستاری از بیماران قلبی – عروقی و تخصص‌های مرتبط در آستانه برگزاری این کنفرانس اظهار داشت: یکی از راه‌کارهای مهم برای کاهش این مشکل، کمک گرفتن از اشخاصی است که در وضعیت مناسب‌تری به لحاظ اجتماعی و اقتصادی می باشند.

در این کنفرانس موضوعات بهداشتی و پزشکی از جمله پراکندگی و عدم انسجام خدمات مراقبت‌های بهداشتی از بیماران قلبی و کاهش امکانات پرستاری و رفع نابرابری‌ها در ارائه این خدمات مورد بحث قرار خواهد گرفت.

قرار است بیش از ۶۰۰ هیات نمایندگی از اروپا، آمریکای شمالی، آسیا، استرالیا و نیوزلند در این کنفرانس حاضر شوند. این نشست بین‌المللی در روزهای ۲۲ و ۲۳ ماه مارس سال جاری در اسکاتلند برگزار می‌شود.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *