نماد بانک گردشگری آماده بازگشت به فرابورس شد

۲۶م آذر ،

نماد بانک گردشگری آماده بازگشت به فرابورس شد | چاپ |
یکشنبه ۲۶ آذر ساعت ۱۱:۳۰

بینا- در پی رفع اشکالات و رسیدن به شفافیت نسبی بانک گردشگری و همچنین اعلام پیش بینی سود، نماد معاملاتی این بانک فرابورسی بعد از ۱۳ ماه توقف آماده بازگشایی شد.
به گزارش بینا، بانک گردشگری که از ۵ مرداد سال قبل با قیمت ۱۲۳ تومانی هر سهم وارد فرابورس شده بود بعد از کمتر از ۴ ماه با توقف نماد معاملاتی مواجه شد. این اتفاق به سبب اشکالات گرفته شده توسط سازمان بازرسی و بانک مرکزی و مربوط به ترکیب سهامداری، مراودات تجاری و تسهیلات رخ داده و سبب شده نماد معاملاتی ان از ۲۹ آبان سال پیش تا به امروز بسته بماند.
در این رابطه امیرحمزه مالمیر مدیر نظارت برناشران بورسی سازمان بورس به فارس از رفع اشکالات وارده و رسیدن بانک گردشگری به شفافیت نسبی خبر داده بود. حال با انتشار یافتن نظر حسابرس و آخرین اطلاعات لازم از جمله پیش بینی سود هر سهم سال مالی جاری و آینده، نماد این بانک ۴۰۰ میلیارد تومانی آماده بازگشت به فرابورس شد.
به این ترتیب بانک گردشگردی درحالی ۴ آبان سال جاری سود هر سهم سال مالی منتهی به ۳۰ آذر را بر اساس عملکرد واقعی ۹ ماهه ۱۳۲ ریال پیش بینی کرده بود که در تازهترین اطلاعات ارایه شده به بورس ، این متغیر مهم یعنی سود هر سهم را به ۵۷ ریال کاهش داده ولی برای سال مالی آینده به ازای هر سهم ۱۳۰ ریال سود پیش بینی کرده است.
در پیش بینی سال مالی جاری ۲۰ میلیارد تومان (معادل ۸۸ درصد سودخالص و ۵۰ ریال به ازای هر سهم) عمدتا ناشی از سود حاصل از فروش دارایی‌های ثابت مشهود به مبلغ ۱۸ میلیارد تومان است. همچنین با توجه به افزایش سرفصل سود تسهیلات اعطایی در پیش بینی سال مالی آینده نسبت به سال مالی جاری، این بانک اعلام کرده «بخشی از پیش بینی افزایش تسهیلات اعطایی از محل منابع ایجاد شده بابت واگذاری وثائق تملیکی و فروش دارایی های ثابت و مابقی از محل سپرده های دریافتی از مشتریان است».


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ