نماز باران در تمام مساجد کشور اقامه شود/ تسلط وهابیت بر اعمال عبادی حج نگران کننده است

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

به گزارش حوزه سیاسی باشگاه خبرنگاران، نماز پرشکوه عید سعید قربان صبح امروز یکشنبه(۱۳مهرماه) در تهران و همزمان با شهرهای دیگر کشور برگزار شد.
این نماز پرشکوه در تهران نیز به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی و با حضور خیل عظیم نمازگزاران و مسئولان بلندپایه کشوری و لشکری اقامه شد.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های این نماز عبادی-سیاسی، با اشاره به سیطره وهابیون بر خانه خدا اظهارداشت: اگر اعمال حج به خوبی صورت بگیرد، امت اسلامی والا می‌شود.

وی افزود: اگر امت اسلامی قدر حج را بداند و آنطور که باید و شاید از برکات معنوی حج استفاده کند و از خواب غفلت بیدار شود و راه‌های مقابله با دشمن و مکاید دشمن را بشناسد دیگر هیچگاه طعم ذلت را نخواهند چشید هرچند که متأسفانه حج و بیت‌الله الحرام اسیر دست وهابیون است و نمی‌گذارند امت اسلامی از مزایای معنوی آن به خوبی استفاده کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: اگر کعبه قائم باشد، دین هم قائم است. به برکت کعبه مردم قائم می‌شوند و روی پا می‌ایستند و مستقل می‌شوند و خود تصمیم می گیرند و همه اینها به برکت آن تجمع عظیم است که اطراف کعبه شکل می‌گیرد و از این طریق طاغوت را شناسایی می‌کنند.

وی ضمن تبریک عید قربان و با تاکید بر اینکه عید قربان روز سعادتمندی امت اسلام است، تصریح کرد: این عید، عید بهره گیری از برکات خداوند است و آنقدر این روز بزرگ است که به حق روز عید قربان قسم یاد می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران برخی از برکات روز عرفه را برشمرد و گفت: قدرت عرفه برای ریزش گناهان از رمضان بیشتر است، این در حالی است که خیلی‌ها از برکت این روز غافل هستند و آن را درک نمی کنند.

وی در ادامه خطبه‌های نماز عید قربان با اشاره به مشکل کم آبی در کشور از مومنان خواست تا در تمام مساجد ایران نماز باران را اقامه کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان آنکه باید در موضوع آب باید از اسراف خودداری کنیم، ادامه داد: در شرایطی که با بحران کم آبی مواجه هستیم دین به ما می‌گوید نماز باران بخوانیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: گاهی تعدادی عظیم نماز باران اقامه می‌کنند اما این نماز باید در تمام مساجد تهران و دیگر شهرهای ایران که گرفتار کم آبی هستند، اقامه شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: نماز باران باید با حضور صالحین و مومنین در مساجد اقامه شود به گونه ای که در بین آنها عنصری که گنهکار است و دست از گناه برنمی‌دارد، نباشد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به روز جهانی کودک یعنی ۱۶ مهر ماه مصادف با هشتم اکتبر اشاره کرد و گفت: از امر کودک غفلت شده و به آنها توجه کامل نمی‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: با توجه به گیرندگی و حافظه قوی که کودکان دارند، در همان سال‌های اولیه زندگی پایه‌های سعادت آنها ریخته می‌شود؛ بنابراین پدران و مادران باید کودکان خود را با معارف ارزنده اسلامی و قرآنی و آداب اسلامی آشنا کنند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ