نمایشگاهی که هرگز در ایران برگزار نخواهد شد (+عکس)

نمایشگاهی که هرگز در ایران برگزار نخواهد شد (+عکس)

 عصرخبر – سالیانه حدود ۱۰ هزار مقام این کشور به دلیل فساد مالی در دادگاه محکوم می شوند که بسته به میزان فساد آن ها بخشی محکوم به اعدام می شوند.

ژانگ بینگ جیان، هنرمند چینی، یک اثر هنری با نام «تالار مشاهیر» خلق کرده که به وسیله آن می‌خواهد مشکل فساد در کشورش را نمایش دهد.

نمایشگاه فساد مالی

 
به گزارش خبرنگار عصر خبر، سالیانه حدود ۱۰ هزار مقام چینی به دلیل فساد مالی در دادگاه محکوم می شوند که بسته به میزان فساد آن ها بخشی محکوم به اعدام می شوند.
 
این هنرمند چینی و گروهش که با هدف بالا بردن آگاهی مردم درباره این معضل بزرگ اجتماعی به جمع آوری تصاویر محکومان فساد مالی می پردازند، پس از نقاشی آن به تکمیل نمایشگاه خود مشغول می شوند.
 
رنگ صورتی پرتره ‌ها از رنگ اسکناس‌های صد یوانی الهام گرفته شده است.
 
این ابتکار جالب چینی را در کشوری که سیاست های به شدت کنترل کننده برای مبارزه با فساد مالی دارد را میتوان به نوعی با ایران مقایسه کرد که تا کنون پرونده های بزرگ فساد اقتصادی را به خود دیده است پرونده هایی که جز یکی که محکوم به اعدام شد، گویا اثرات بازدارنده چندانی نداشته چرا که علی رغم فرمان ۸ ماده ای رهبر انقلاب برای مبارزه اکید با فساد مالی همچنان شاهد افشای پرونده های عظیم فساد مالی هستیم پرونده هایی که هم اکنون در حال رسیدگی در دستگاه قضایی هستند.


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ