نمایشگاه کتاب تهران رویدادی بی نظیر است

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، ‘فردوس عاشق الوان’ بعد از ظهر شنبه در حاشیه دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در نمایشگاه کتاب انجام شد، در جمع خبرنگاران افزود: کتاب ها گنجینه ای از مطالب هستند و می توان از طریق برپایی نمایشگاه های کتاب، این مطالب و مفاهیم موجود را به جهانیان انتقال داد.

وی به ارائه پیشنهاد برگزاری نمایشگاه های مشترک کتاب با ایران در دیدار با وزیر ارشاد اشاره کرد و گفت: معتقدم برپایی چنین رویدادهایی در پیشبرد اهداف دو ملت در زمینه های مختلف موثر خواهد بود.

وزیر مقررات و خدمات پاکستان، درباره ساخت مستندی مشترک با ایران در مورد زندگی علامه اقبال لاهوری افزود: اقبال یک شخصیت فرهنگی بود، از این رو ضمن حفظ و حراست از آثار وی، مایل هستیم در باره زندگی و معرفی آثار او، فیلم مستندی بصورت مشترک با ایران تهیه کنیم.

به گفته وی، ساخت مستندهای گوناگون درباره اینگونه شخصیت ها و بزرگان جهان اسلام باعث انتقال مفاهیم، پیام ها به نسل های بعدی و شناخت هرچه بیشتر آنها خواهد شد.

نشست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزیر مقررات و خدمات پاکستان بعدازظهر شنبه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

فراهنگ ** ۱۳۵۵ ** ۱۰۷۱

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۲۷۶۱۴


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ