نمایشگاه مدرن پیامبر (ص) میزبان حجاج شد

نمایشگاه و موزه بین المللی سیره نبوی و تمدن اسلامی در مدینه پس از ادای مناسک حج امسال، درهای خود را برای پذیرایی از زائران گشود.

نمایشگاه مدرن پیامبر (ص) میزبان حجاج شد

به گزارش ممتاز نیوز، این نمایشگاه و موزه که ۲۴ ساعته میزبان بازدیدکنندگان و حجاج است، در مجاورت میدان‌های جنوبی مسجد پیامبر (ص) در مدینه قرار دارد و  از طریق نمایشگرها و صفحه نمایش‌های تعاملی موجود به زبان های مختلف به معرفی پیامبر اسلام می‌پردازد.

همچنین این نمایشگاه در تالاری ویژه متعلقات کمیاب حرمین شریفین و آثار باستانی را به نمایش گذاشته است ترجمه صوتی به بازدیدکنندگان امکان دسترسی به محتوای نمایشگاه را از طریق دستگاه‌های مشخص شده می‌دهد.

«فیصل بن سلمان» فرماندار مدینه گفت که محتوای این نمایشگاه و موزه میراثی تاریخی است که از طریق آن می‌توان رویکرد صحیح نبوی را به تمام نقاط جهان گسترش داد تا بردباری و میانه روی اسلام تبیین شود.

«محمد بن عبدالکریم آل عیسی»، دبیرکل اتحادیه جهانی مسلمانان در این بار گفت: «این موزه علاوه بر برجسته کردن ارزش های تمدنی در اسناد اساسی مدینه و مکه، مقدمه‌ای از زندگی پیامبر و تمدن اسلامی را در اختیار مخاطبان قرار می دهد.

این موزه سال گذشته تحت نظارت اتحادیه جهانی مسلمانان (MWL) راه اندازی شد و اولین موزه از سری موزه های اسلامی است که زیر چتر این سازمان در سراسر جهان برگزار می‌شود که در آن از آخرین فن آوری و تکنیک‌های نمایش برای مستندسازی زندگی پیامبر (ص) و تمدن اسلامی برای بازدیدکنندگان مسلمان و غیرمسلمان استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ