نمایشگاه کتاب تبریز نمونه بارزی از رویکرد فرهنگی دولت است

به گزارش روز پنج شنبه ستاد اطلاع ‌رسانی دهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز، ˈمحمداسماعیل سعیدیˈ در حاشیه بازدید از این نمایشگاه با اشاره به جایگاه و نقش ویژه کتاب به عنوان رسانه ‌ای سنتی در برابر کتاب های الکترونیکی و فضای مجازی افزود: کتاب در هر زمان و مکانی بدون نیاز به ابزار تکنولوژی، یار و همراه فرد بوده و نقش تاثیر گذار خود را ایفا می‌کند.

وی گفت: نمایشگاه کتاب همچنین می‌تواند فضایی را برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه فراهم آورد و ارائه ۴۰ درصد تخفیف در کتاب های عرضه شده در این نمایشگاه حرکت مناسبی در جهت این حمایت است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در خانه ملت این نمایشگاه را محل مناسبی برای حمایت از ناشران دانست و افزود: ناشران در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و … می‌توانند با عرضه تازه‌ های نشر، جایگاه مناسب و مطلوبی را در نزد مخاطبان برای خود ایجاد نمایند.

وی همچنین توسعه کتابخانه‌های عمومی و افزایش کتابخانه‌ها و قرائتخانه‌های مسجدی را عامل مهمی در ترویج و نشر فرهنگ مطالعه برشمرد.

سعیدی نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی را فرصت مغتنمی برای ارائه عملکرد این عرصه عنوان کرد و گفت: فضای رسانه‌ای فرصتی است برای ابراز و انعکاس مشکلات و دیدگاه های مردم و نمایشگاه رسانه و مطبوعات نیز فرصتی برای شناساندن این فضاست.

دهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تبریز از هشتم تا چهاردهم مهرماه جاری در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی این شهر گشایش یافته و یک هزار ناشر با یکصد و ده هزار عنوان کتاب در آن حضور دارند.

۵۸۷

انتهای پیام /*


www.irna.ir
منبع:ایرنا
بازنشر: ممتاز نیوز

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.