نماینده روسیه در سازمان ملل: جنگ جهانی در سطح اقتصادی در حال وقوع است

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در جریان نشست شورای امنیت این سازمان پیرامون اوکراین گفت که در حال حاضر با توجه با اقداماتی که علیه روسیه در واکنش به “عملیات ویژه نظامی” این کشور در اوکراین اتخاذ شده؛ یک جنگ جهانی در سطح اقتصادی در حال وقوع است.

نماینده روسیه در سازمان ملل: جنگ جهانی در سطح اقتصادی در حال وقوع است

به گزارش ممتاز نیوز، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اظهار کرد: «این یک جنگ در اوکراین نیست؛ بلکه بالعکس این جنگ دسته جمعی غرب علیه فدراسیون روسیه است. گویا غرب مشتاقانه منتظر این لحظه بوده تا سرکوب علیه روسیه را آغاز کند. و اگر قرار باشد از جنگ جهانی صحبت کنیم، باید بگویم که اکنون یک جنگ جهانی در سطح اقتصادی در حال وقوع است.»

وی خاطرنشان کرد که مردم و کشورهایی وجود دارند که مدتهاست رویای تبدیل اوکراین به یک پل ارتباطی برای جنگ با روسیه را در سر داشته‌اند و از ۳۰ سال پیش، زمان استقلال اوکراین، هر کاری که ممکن است برای رسیدن به این هدف انجام داده‌اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه حمله به اوکراین را با هدف “نازی زدایی” و جلوگیری از پیوستن این کشور به ناتو آغاز کرد؛ حمله‌ای که روسیه خود آن را “عملیات ویژه نظامی” نامیده است و باعث شده که غرب واکنش‌های مختلفی نسبت به این مسئله نشان دهد و “شدیدترین تحریم‌ها” را علیه روسیه اعمال کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ