نمایندگان سوسیالیست یونان از اصلاحات ریاضت اقتصادی دولت حمایت می‌کنند

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان ۹۱،

مقامات حزب سوسیالیست یونان اعلام نمودند: اکثریت قاطع قانونگذاران این حزب توافق نمودند تا iبه اصلاحات ریاضت اقتصادی دولت در پارلمان رای مثبت دهند.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، iبه نقل از خبرگزاری رویترز، با اعلام این خبر احتمال تصویب بسته ریاضت اقتصادی دولت یونان در پارلمان بیشتر می‌شود.

یونان که اکنون در مرز ورشکستگی قرار دارد اکنون iبه منظور راضی نمودن قرض دهندگان اتحادیه اروپا و صندوق بین‌المللی پول و دستیابی iبه کمک مالی برای اجتناب از بی‌پولی طی ماه آینده میلادی نیاز iبه اجرای کاهش iبها‌ها و تدابیر مالیاتی iبه ارزش ۵ / ۱۳ میلیارد یورو iبه علاوه سلسله‌ای از اصلاحات دارد.

آنتونیس ساماراس، اول وزیر یونان پس از چندین ماه مذاکره در خصوص طرح ریاضت اقتصادی روز سه شنبه اعلام نمود: مذاکرات iبه پایان رسیده و از هم‌پیمانان خود خواست تا از این بسته حمایت نمایند.

حزب دموکراسی تازه متعلق iبه اول وزیر یونان و حزب سوسیالیست پاسوک که هم ائتلاف با یکدیگر می باشند روی هم رفته ۱۶۰ نماینده در پارلمان دارند که ۹ عدد بیشتر از میزانی است که برای داشتن اکثریت مطلق در پارلمان نیازمند می باشند.

اما حزب سوم ائتلاف یعنی حزب چپ دموکراتیک از پشتیبانی از قوانین کارگری تازه سرباز زده و این موضوع ممکن بود دیگر نمایندگان را وسوسه کند تا iبه سبب رای گیری غیرقابل پیش‌بینی هفته آینده در پارلمان بر سر بسته ریاضت اقتصادی از ائتلاف جدا شده و دولت را ترک نمایند.

با وجود این پس از آنکه نمایندگان سوسیالیست توافق نمودند تا از این اصلاحات حمایت نمایند احتمال تصویب آن‌ در پارلمان افزایش پیدا نمود. یکی از مقامات حزب سوسیالیست یونان گفت: اکثریت قاطع قانونگذاران پاسوک حامی این بسته می باشند.

وی افزود: تنها دو تن از ۳۳ نماینده حزب پاسوک علیه این بسته رای می‌دهند و دو تن دیگر هنوز تصمیمی در این باره نگرفته‌اند.

اظهارات متناقض از سوی سه حزب ائتلاف یونان iبه آشوب پیش از رای گیری سرنوشت ساز در خصوص تدابیر ریاضت اقتصادی دامن زد.

این رای گیری از وقت روی کار آمدن دولت یونان در ماه ژوئن بزرگترین آزمون برای آن محسوب می‌شود.

انتهای پیام


ایسنا

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.