نمره علمی آمادگی دفاعی در پادگان‌هاست/راهیان نور نمره درسی ندارد

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه درس آمادگی دفاعی هیچ ارتباطی به اردوی راهیان نور ندارد، گفت: نمره عملی این درس در پادگان‌های هر شهرستان برای دانش‌آموزان همان منطقه برگزار می‌شود.

به گزارش فارس ، ابراهیم سحرخیز معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در حاشیه نشست خبری که امروز در ساختمان معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «برخی عنوان می‌کنند اردوهای راهیان نور بخش عملی درس آمادگی دفاعی است؟»، اظهار داشت: درس آمادگی دفاعی، درسی ۳ واحدی است که شورای عالی آموزش و پرورش چگونگی ارائه آن را به دانش‌آموزان، مشخص کرده است.

وی با تأکید بر اینکه درس آمادگی دفاعی هیچ ارتباطی به اردوی راهیان نور ندارد، گفت: نمره عملی این درس در پادگان‌ها اجرا می‌شود که مربوط به اسلحه‌شناسی است و برای دانش‌آموزان در شهرهای خودشان برگزار می‌شود.

سحرخیز با بیان اینکه اردوی راهیان نور به هیچ عنوان جزو بخش عملی درس آمادگی دفاعی نیست، ادامه داد: اردوی راهیان نور کاملاً اختیاری و مشتاقانه است و دانش‌آموزان برای حضور در این اردوها باید رضایت‌نامه کتبی والدین را به مدیر مدرسه ارائه دهند.

به گزارش فارس، ۲۸ مهرماه امسال اتوبوس حامل دانش‌آموزان دختر شهرستان بروجن که در مقطع دوم دبیرستان تحصیل می‌کردند، در محور دهدز ـ لردگان دچار حادثه شد و ۲۶ نفر از دانش‌آموزان و فرهنگیان جان خود را از دست دادند.

پس از این حادثه برخی با طرح این موضوع که اردوی راهیان نور اجباری و نمره درسی دارد، به دنبال حذف ارزش‌های معنوی و فرهنگی اردوهای راهیان نور بودند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *