نوسان قیمت‌ها در بازار خودروهای پرتیراژ داخلی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱،

12-533.jpg

در هفته‌ای که گذشت قیمت بعضی خودروهای پرتیراژ داخلی کاهش، بعضی افزایش و مابقی نیز با ثبات همراه بود.

به گزارش تفسیری خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این هفته در محصولات گروه خودروسازی سایپا قیمت سایپا ۱۱۱ با اندکی افزایش به حدود ۱۴ میلیون تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

قیمت سایپا SL 131 نیز در حالی به حدود ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و SX 131 نیز به حدود ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید که قیمت رسمی SL 131 معادل ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و SX 131 نیز ۱۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان تعیین شده است.

در این هفته تیبا نیز به قیمت حدود ۱۶ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسید. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۱۵ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان است. قیمت تندر۹۰ مدل E2 پارس خودرو نیز در حالی به حدود ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید که قیمت رسمی این خودرو ۲۱ میلیون و ۵۰ هزار تومان تعیین شده است.

مگان ۲۰۰۰ اتومات نیز با اندکی کاهش قیمت همراه شده و قیمت آن به حدود ۶۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. این در حالی است که قیمت رسمی این خودرو ۴۴ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان است.

قیمت ماکسیما نیز در حالی به حدود ۹۲ میلیون تومان رسید که قیمت رسمی این خودرو ۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است. بعضی نمایندگی‌های فروش نیز در حالی قیمت تیانا فول را حدود ۱۲۵ میلیون تومان اعلام می‌کردند که قیمت رسمی این خودرو حدود ۸۰ میلیون تومان است.

در این هفته در گروه محصولات ایران خودرو نیز خودروی پژو ۲۰۶ در نمایندگی‌های فروش موجود نبود. پژو ۲۰۶ صندوق‌دار نیز در مدل V9 آن به قیمت حدود ۴۰ میلیون تومان و مدل V8 نیز حدود ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد. این در حالی است که قیمت رسمی مدل V9 حدود ۲۶ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان و مدل V8نیز ۲۲ میلیون و ۶۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

تندر ۹۰ ایران خودرو نیز در مدل E1 آن به قیمت حدود ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۶ میلیون تومان به فروش می‌رسید. این در حالی است که قیمت رسمی تندر ۹۰ E1 ایران خودرو معادل ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و مدل E2 نیز ۲۱ میلیون تومان تعیین شده است.

قیمت پژو ۴۰۵ نیز حدود ۲۰ میلیون تومان بود. البته قیمت مصوب این خودرو ۱۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان تعیین شده است. در این هفته روند کاهشی قیمت پژو پارس سال ادامه یافته و قیمت این خودرو به حدود ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. البته قیمت رسمی این خودرو حدود ۲۳ میلیون تومان است.

سمند EF7 نیز در حالی به قیمت حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عرضه می‌شد که قیمت رسمی آن حدود ۲۱ میلیون تومان است.

البته قیمت‌های یاد شده نسبی بوده و با توجه به محدود بودن عرضه از سوی خودروسازان و بعضی ضعف‌های نظارتی، این قیمت‌ها با درصدی از نوسان و تفاوت در نمایندگی‌های فروش مختلف همراه است.

انتهای پیام


ایسنا

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.