نوشیدن چای و قهوه، سکته مغزی را کاهش می‌دهد

دانشمندان چینی در مقاله ای که در نشریه PLOS Medicine منتشر شده است اعلام کردند که نوشیدن قهوه یا چای خطر سکته مغزی را کاهش می دهد.

نوشیدن چای و قهوه، سکته مغزی را کاهش می‌دهد

به گزارش ممتاز نیوز، دانشمندان چینی تحقیقاتی انجام دادند که نتایج آن نشان می دهد نوشیدن قهوه یا چای خطر سکته مغزی و زوال عقل را کاهش می دهد.

این دانشمندان فواید قهوه را برای عملکرد مغز شناسایی و داده های ۳۶۵۶۸۲ نفر را مطالعه کردند. کارشناسان افرادی را که مایل به شرکت در آزمایش بودند از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ انتخاب کردند، داده های داوطلبان تا سال ۲۰۲۰ ثبت شد.

در ابتدای این تحقیقات، چینی ها توضیح دادند که چقدر قهوه یا چای می نوشند. در طول ۱۴ سال، ۵۰۷۹ شرکت کننده دچار زوال عقل شدند و ۱۰۰۵۳ نفر دچار سکته مغزی شدند.

پس از تجزیه و تحلیل داده های جمع آوری شده، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که افرادی که دو تا سه فنجان قهوه یا سه تا پنج فنجان چای در روز می نوشند (یا هر دو نوشیدنی تا شش فنجان در روز) کمتر دچار سکته مغزی و زوال عقل می شوند و ۳۲ درصد کمتر در معرض خطر سکته مغزی و ۲۸ درصد خطر ابتلا به زوال عقل بودند.

نتایج برای کسانی که این نوشیدنی ها را ننوشیده بودند به طور قابل توجهی بدتر بود. متخصصان با اشاره به اینکه می توان از آنها برای پیشگیری از بیماری استفاده کرد، گفتند: نوشیدن متوسط ​​قهوه و چای، به تنهایی یا به صورت ترکیبی، با کاهش خطر سکته مغزی و زوال عقل مرتبط است.
پیش از این، ایرینا لیزون، متخصص تغذیه و تغذیه گفته بود که قهوه را باید صبح در حین یا بعد از غذا نوشید و از آن به عنوان جایگزین ناهار استفاده نکنید.
انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ