نوکیا بازنده‌ مسابقات جهانی پرتاب تلفن‌ همراه

نوکیا بازنده‌ مسابقات جهانی پرتاب تلفن‌ همراه

سیزدهمین دوره‌ مسابقات جهانی “پرتاب تلفن‌های همراه” در فنلاند برگزار و دختری ۱۸ ساله برنده‌ این مسابقه شد. امسال بیشتر شرکت‌کنندگان ناراضی از کیفیت گوشی‌های خود، تلفن با مارک “نوکیا” را پرتاب کردند.

به گزارش عصر خبر، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که از دست تلفن همراه خود که هنگ می‌کند، پیغام خطا می‌دهد یا هر ساعت باطری تمام می‌کند کلافه شوید و یک لحظه دلتان بخواهد گوشی تلفن همراه خود را به سمت نزدیک‌ترین در یا دیوار پرتاب کنید.
 
دفعه‌ بعد که این حس به سراغتان آمد و از تلفن همراه خود کلافه شدید، اگر می‌توانید تا ماه اوت صبر کنید و در مسابقه‌ جهانی “پرتاب تلفن‌های همراه” شرکت کنید، گوشی تلفن خود را پرتاب کنید و صدای اعتراض‌تان از گوشی ناکارآمد کمپانی‌ها را به رسانه‌ها و دیگران هم برسانید.
 
این مسابقه‌ جهانی که ماه اوت هرسال در فنلاند برگزار می‌شود، به دنبال آن است که “بدترین” مارک گوشی تلفن همراه که شکایت و اعتراض کاربران را بلند کرده است، پیدا کند.
 
هرسال بسیاری از علاقه‌مندان به فن‌آوری، جوانان و کاربران گوشی‌های تلفن‌های همراه هوشمند یا غیرهوشمند، با گوشی دردسرساز در این مراسم سالانه شرکت می‌کنند، گوشی‌ها را پرتاب می‌کنند و اعتراض و شکایت خود از ایرادات گوشی را با باقی شرکت‌کنندگان و خبرنگاران مطرح می‌کنند.
 
برنده کسی است که گوشی موبایل دردسرساز قدیمی یا فعلی خود را به دورترین فاصله بتواند پرتاب کند. امسال برنده، دختر ۱۸ ساله‌ای بود که گوشی نوکیا “۳۳۲” خود را توانست تا فاصله‌ ۱۰۱ متری پرتاب کند.
 
اما این مسابقه فقط برنده ندارد، بازنده‌یبزرگ این مسابقه ‌مارک گوشی همراهی است که بیش‌تر از سایر گوشی‌ها پرتاب شده و صدای اعتراض و انتقاد کاربران را بلند کرده است.
 
این مسابقه که برای اولین‌بار در سال ۲۰۰۰ در فنلاند آغاز شد، هرسال در شهر کوچکی در کنار یکی از دفاتر اصلی “نوکیا” که از بزرگ‌ترین مارک‌های گوشی‌های تلفن همراه در جهان است برگزار می‌شود.
 
“نوکیا” چندباری هم به عنوان مارک بازنده در این مسابقات انتخاب شده است. امسال هم دوباره قرعه به نام “نوکیا” افتاد و شرکت‌کنندگان بیش از هر گوشی‌ای، گوشی‌ها قدیمی یا جدید نوکیا را پرتاب کردند.
 
نوکیا در دو سال اخیر با بحران مالی جدی مواجه شده و هزاران نفر از کارمندان خود در کشورهای مختلف را از کار برکنار کرده است. در سال ۲۰۱۱ میلادی فروش این کمپانی، ۲۷ درصد سقوط کرد. نوکیا ضمنا در بازار طراحی گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، از “اپل” و “سامسونگ” عقب افتاده است.
 
رکورددار پرتاب گوشی موبایل در این ۱۳ سال که از آغاز مسابقات “پرتاب گوشی‌های تلفن همراه” در فنلاند می‌گذرد، کریس هاف انگلیسی است که سال گذشته گوشی موبایل “نوکیا” خود را تا فاصله‌ ۳۳۶ متری پرتاب کرد.
 
گفتنی است، مسابقاتپرتاب گوشی همراه از سال ۲۰۰۰ اغاز شده و تا کنون توانسته مخاطبان و علاقه مندان بسیاری را به خود جذب کند.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *