نکته هایی برای رهایی از پوست برنزه

یکی از خوبی های تابستان برای خانم ها آفتاب تندی است که پوست آنها را برنزه می کند. به نظر می رسد، گذراندن تعطیلات در کنار دریا و استخر یا استفاده از دستگاه سولاریوم محبوب ترین فعالیت این روزها می باشد اما چنین کاری تاثیرات خود را روی پوست شما می گذارد, ما به شما کمک می کنیم تا از این پوست برنزه خود خلاص شوید و به حالت اول خود بازگردید. این نسخه های طبیعی را دنبال کنید تا از پوست برنزه خود رهایی یابید.

● لایه برداری کنید

وقتی پوست خود را لایه برداری کنید، سلول های مرده پوست تان از بین می رود. این روش می تواند به راحتی پوست برنزه شما را از بین ببرد. وقتی صورت خود را لایه برداری می کنید از اسکرابی استفاده کنید که دانه های ریز نرم داشته باشد تا صورت شما را دچار التهاب یا خراشیدگی نکند. همچنین مراقب باشید اسکراب را با ملایمت استفاده کنید و بیش از حد آن را روی پوست خود نمالید. زمان لایه برداری بدن، می توانید از اسکراب های معمولی بدن استفاده کنید که حاوی نمک طبیعی هستند. اما اگر پوست شما سخت برنزه و سوخته شده است، سعی کنید تمامی آن را در یک مرحله برندارید چون ممکن است به پوست شما آسیب برسد.

● زندگی شیرین

شکر و گلیسیرین: در یک کاسه یک دوم فنجان شکر، چند قطره گلیسیرین و یک چهارم فنجان آبلیمو را مخلوط کنید. این اسکراب را روی نواحی برنزه شده پوست خود بمالید. شکر پوست شما را به خوبی لایه برداری کرده و گلیسیرین آن را نرم خواهد کرد در حالی که لیمو برنزگی پوست شما را روشن تر خواهد کرد.

● یک شوینده مناسب

آبلیمو: آبلیمو از ترکیباتی است که برای از بین بردن رنگ برنزه پوست بسیار استفاده و امتحان شده است. لیمو را قاچ کرده و روی ناحیه ای که برنزه شده بمالید. ۲ دقیقه آن را ماساژ دهید و به مدت ۱۰ دقیقه آن را به حال خود رها کنید سپس مثل همیشه دوش بگیرید. اسید سیتریک داخل آبلیمو، سلول های مرده را از بین می برد و در نتیجه پوست برنزه شده به خوبی از بین می رود. با اینکه این شیوه به شما کمک خواهد کرد تا احساس تازگی کنید اما هنگام به کار بردن آن دقت کنید، اگر پوست تان شروع به خارش کرد، آن را سریع بشویید. این امکان هم وجود دارد که پوست شما حساس شود، از این رو قادر به تحمل تاثیر این اسید روی پوست تان نخواهد بود.

● یک ترکیب عجیب

کشک و زردچوبه: کشک هم مانند لیمو، اسید طبیعی دارد و به از بین بردن برنزگی پوست کمک میکند. مقداری ماست خنک را در یک کاسه هم زده و اندکی زردچوبه به آن اضافه کنید. آن را به صورت، گردن و نواحی برنزه شده بمالید. بگذارید ۳۰ دقیقه بماند تا کاملا خشک شود و سپس آن را با آب سرد بشویید. زردچوبه نیز کمک خواهد کرد تا درخششی روی پوست شما به وجود آید که رنگ برنزه آن را به راحتی بپوشاند.

● سیب زمینی لیمویی درست کنید

سیب زمینی: سیب زمینی تنها به درد درست کردن غذاهای خوشمزه برای حس چشایی شما نیست بلکه می تواند روی پوست هم معجزه کند. برای کمرنگ کردن برنزگی روی پوست، آب سیب زمینی را روی آن بزنید. برای تاثیر بیشتر می توانید به آب سیب زمینی یک قاشق سوپ خوری آبلیمو هم اضافه کنید. این معجون را با پنبه روی پوست تان بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند. این کار را هر روز انجام دهید تا رنگ طبیعی پوست تان به حالت اول بازگردد.

● و اما پیشگیری بهتر است

جدای از اینها، می توانید از خمیر چوب صندل، عسل و پوست انبه یا موز له شده برای از بین بردن رنگ برنزه پوست خود استفاده کنید. اما بهترین کار این است که قبل از رفتن به مکان های آفتابی وسایل و ابزار پیشگیرانه را همراه داشته باشید. همیشه عینک آفتابی بزنید و برای محافظت از خودتان در برابر نور مستقیم خورشید از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید. آب رسانی به پوست را فراموش نکنید که امری بسیار مهم برای سلامت نگه داشتن پوست و کاهش تاثیرات اشعه های آسیب رسان آفتاب است.
        
    
    
مجله سیب سبز

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *