نکو:عقلای جامعه برنامه‌ای برای حضور حداکثری مردم در انتخابات تهیه کنند

یک فعال سیاسی گفت: عقلای جامعه از هر طیف و جناحی برنامه‌ای برای حضور حداکثری مردم و دو جریان اصلاح طلبان و اصولگرایان در انتخابات تهیه کنند.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با رابطه جامعه کرونا زده و انتخابات آتی اظهار کرد: پیش از پرداختن به ابعاد فضای انتخابات در سالی که کرونا مهم ترین معضلش بوده باید واقعیت‌ها  را دید و نباید آن‌ها را نادیده گرفت. طیف اصلاحات و نزدیکانش قافیه را در عرصه سیاسی فعلی به دلایلی باخته اند و من فکر می کنم انتخابات آتی به سمت یک قطبی شدن حرکت می کند. 

وی گفت: در حالی پیش‌بینی می‌کنیم انتخابات ریاست جمهوری آتی تک قطبی خواهد بود که این امر ناخوشایند جامعه سیاسی و مردم است.

این نماینده اسبق مجلس گفت: دلایل باخت اصلاحات در عرصه سیاسی وبی اقبالی مردم به آنان به عملکرد سیاسی خود بزرگان این جریان بر می گردد.

نکو گفت: یکی از دلایل یاس و نا امیدی جامعه از اصلاح طلبان عدم مطالبه گری آنان از دولت است. آن‌ ها می توانستند با مطالبه گری و تذکر صحیح امید را به جامعه برگردانند. اطرافیان آقای روحانی هیچ گونه رقبتی برای تعامل با جامعه اصلاح طلب ندارند و رفته رفته در بدنه دولت افرادی نفوذ کردند که سهم کمی از سبد رای دولت روحانی متعلق به آنان است. کسانی هستند که با کمترین نقش در به قدرت رسیدن این دولت بیشترین نفوذ را پیدا کردند. 

این نماینده اسبق مجلس گفت : سکوت محض سران اصلاح طلب و عدم توجیه جامعه باعث شده بدنه حریان اصلاحات به انتخابات آتی روی خوشی نشان ندهد.متاسفانه باید گفت دولت روحانی جنازه اصلاحات را تشیع می‌کند و مقصر اصلی بزرگان همین جریان هستند.

وی گفت: مشارکت در انتخاباتآتی پرشور نخواهد بود و همه این اتفاق هم به دوران کرونا زده باز نمی گردد. با تک قطبی شدن انتخابات مشارکت آنچنانی نخواهد بود اما چون انتخابات شوراها در بیشتر شهرها قومی، قبیله ای و طایفه ای است نسبتا مشارکت کلی  را بالا خواهد برد .

نکو در پایان گفت: لازم است عقلای جامعه از هر طیف و جناحی برنامه‌ای برای حضور حداکثری مردم و دو جریان اصلاح طلبان و اصولگرایان در انتخابات تهیه کنند.  عقلای اصلاح طلبی با فراهم آوردن روش های معقول از یک سو و دستگاه های مربوطه با انجام یکسری اقدامات برای تشویق حضور اصلاح طلبان در انتخابات از سوی دیگر جلوی تک قطبی شدن انتخابات ریاست جمهوری آتی را  بگیرند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ