نگرانی آمریکا از مرگ سران سعودی

نگرانی آمریکا از اوضاع جاری در عربستان به ویژه سلامتی سران خاندان سعودی که به شدت به خطر افتاده، رفت و آمدهای محرمانه مسئولان آمریکایی به عربستان سعودی را به دنبال داشته است.

به گزارش فارس به نقل از المنار نوشت: اینگونه به نظر می‌آید که عرصه داخلی عربستان سعودی آبستن تغییر و تحولات مهم و در عین حال غافلگیر کننده است.

دلیل این ادعا رفت و آمدهای محرمانه و سری مسئولان و مقامات آمریکایی به ریاض و به خصوص سفرهای محرمانه و پایان ناپذیر مسئولان دایره خاورمیانه وزارت خارجه آمریکا و همچنین افسران سازمان اطلاعات و جاسوسی این کشور است.

این دل نگرانی و اضطراب آمریکایی را باید در اوضاع نابسامان جسمانی برخی سران سعودی و تصمیم‌گیرندگان سیاسی این کشور ملاحظه کرد، آن هم در شرایطی که ناآرامی‌ها و نارضایتی‌هایی نیز در میان شهروندان این کشور علیه سیاست‌های اتخاذ شده توسط رژیم به خوبی ملاحظه می‌شود.

خبرهای رسیده توسط منابع آگاه و نزدیک به خاندان حاکم درباره اوضاع جاری در داخل خاندان سلطنتی حاکم بر عربستان سعودی حاکی است که شاهزاده “نایف بن عبد العزیز”، ولی عهد کنونی عربستان سعودی که برای مداوا و درمان برخی ناراحتی‌هایش در خارج کشور بسرمی‌برد، قدرت سخن گفتن و تکلم خود را از دست داده و در وضعیت جسمانی نامناسبی بسرمی‌برد.

این منابع در ادامه می‌افزایند:‌ از سوی دیگر “سعود الفیصل”، وزیر خارجه عربستان سعودی نیز بیماریش تشدید شده و احتمال فلج شدن وی و از کار افتادن قدرت حرکتی بدنش افزایش بسیاری پیدا کرده است.

اما “عبد الله بن عبد العزیز”، پادشاه عربستان نیز به آلزایمر و زوال عقل دچار شده، به گونه‌ای که اصلا نمی‌داند که اطراف او چه می‌گذرد.

این شرایط موجب شد تا واشنگتن به سرعت وارد عمل شود تا پیش از وقوع هر اتفاق اجتناب‌ناپذیری به بررسی اوضاع و شرایط حاکم بر عرصه داخلی عربستان سعودی بپردازد.

بی تردید مهمترین نگرانی کاخ سفید در عربستان سعودی نزاع حاکم بر شاهزادگان سعودی است که سال‌هاست به انتظار نشسته‌اند تا نوبت به زمامداری و حکومت آنها برسد.


BarackObama.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ