نیروگاه بوشهر دارای بالاترین استانداردهای ایمنی هسته ای

۲۷م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است


به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، در پی بعضی فضا سازی کشورهای عربی و بازتاب آن در رسانه های غربی دربارهٔ تشکیک در ایمنی نیروگاه اتمی بوشهر، محمد خزاعی، نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد با استناد به گزارش رسمی بازرسان ایمنی هسته ای آژانس بین المللی انرژی اتمی، تاکید کرد: با توجه به مقررات سخت گیرانه امنیت هسته ای در ایران، همه تأسیسات اتمی جمهوری اسلامی ایران با بالاترین استانداردها و فناوری های روز طراحی می شوند.

وی افزود: در همه مراحل ساخت، راه اندازی، بهره برداری و غیرفعال سازی تاسیسات هسته ای ایران نیز تلاش می گردد خطری سلامت و امنیت کارکنان این تاسیسات، مردم عادی، نسل آینده و یا محیط زیست را تهدید نکند.

خزاعی به سفر هیئت های مختلف بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران برای بررسی جنبه های ایمنی نیروگاه بوشهر در سال های اخیر اشاره و تاکید کرده است: قبل از آغاز به کار نیروگاه بوشهر، گروهی بین المللی متشکل از متخصصان ایمنی هسته ای با هدایت آژانس، ضمن بازدید از این نیروگاه، جنبه های ایمنی آن را بر اساس مقررات ایمنی آژانس بررسی کردند.

در ادامه این یادداشت آمده است: نتیجه بررسی های وسیع این گروه این بود که نیروگاه هسته ای بوشهر مانند دیگر نیروگاه های هسته ای مدرن و پیشرفته جهان، از بالاترین استانداردهای ایمنی هسته ای برخوردار است.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد در جوابیه خود به روزنامه نیویورک تایمز همچنین تاکید کرده است: این گزارش در پایگاه رسمی آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز انتشار یافته و در دسترس عموم است.

این جوابیه می افزاید: با توجه به این واقعیت که کشورها، خود مسئول تأمین امنیت تأسیسات هسته ای شان می باشند، جمهوری اسلامی ایران، خود را به اعمال همه مقررات ایمنی هسته ای آژانس بین المللی انرژی اتمی بر همه تأسیسات هسته ای خود و از جمله نیروگاه اتمی بوشهر متعهد می داند.

درپایان این یادداشت تاکید شده است: جمهوری اسلامی ایران، مراحل قانونی پیوستن به کنوانسیون امنیت هسته ای را در داخل کشور آغاز کرده است.


IRIBNews RSS TopNews
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ