نیروی انتظامی در اجرای طرح امنیت اخلاقی کوتاه نمی‌آید

به گزارش خبرنگار مهر، سردار احمدرضا رادان بعد از ظهر دوشنبه در مراسم آغاز به کار هشتمین جشنواره فرهنگی دهه مهدویت که در سالن اجتماعات دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد در مورد اجرای طرح امنیت اخلاقی اظهار داشت: بعضی وقت‌ها به ما حمله می‌کنند می‌گویند که «همه کارها را کرده‌اید و به دنبال حجاب و عفاف هستید، بروید کارهای دیگر را انجام دهید حجاب و عفاف درست می‌شود.» اینها به راحتی مسئله ایجاد می‌کنند.

وی گفت: یکی از سیاستمداران گفته بود که شما اقتصاد مردم را درست کنید، آنها خودشان دین خود را درست می‌کنند.

رادان تصریح کرد: حجاب و عفاف در جامعه دینی چه نقشی دارد که همه برآنند که تبری به آن بزنند، حجاب و عفاف ریشه تنومندی است که تبر به آن می‌زنند، برای اینکه حریف ما فهمیده که در حجاب و عفاف وظایف فردی و اجتماعی در طهارت روح و روان فردی و اجتماعی نقش دارد. در آنجا زن کالا نیست بلکه گوهر و پرورش دهنده پاکان و نیکان و دانشمندان و علما و فرماندهان و مدیران و سربازان است.

وی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند این نقش برجسته زنان را از آنها بگیرند، تصریح کرد: فلسفه حجاب، فردی و اجتماعی است و به فردیت و اجتماعی شدن فرد کار دارد و به دنبال بالندگی فرد است.

جانشین فرمانده ناجا، ورود همگان را در مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان ضروری دانست و  تاکید کرد: به فردی گفتیم که ما احساس می‌کنیم شما آن گونه که باید در صحنه نیستید. این فرد گفت که برای ما دعا می‌کند.

حریف می‌خواهد جلوی بدپوششی را بگیرد

به گفته رادان، زمانی افراد بدپوشش احساس می‌کردند محیط برای آنها کوچک است، ولی الان حریف می‌خواهد جلوی آنها را بگیرند. چرا ما که زیاد هستیم ولی نیستیم، اما آنها که کم هستند ولی هستند.

وی ادامه داد: تعداد آنها بسیار کم است اما آنهای کم، بعضی وقتها از سکوت افراد کثیر سوء استفاده می‌کنند.

وی به تداوم اجرای طرح امنیت اخلاقی اشاره کرد و افزود: ما در موضوع امنیت اخلاقی که شامل بدپوششی، اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس و آلودگی صوتی است تحت هیچ شرایطی کوتاه نمی‌آئیم.

رادان اظهار داشت: هر چقدر می‌خواهند بر طبل سروصدا بکوبند، ما کوتاه نمی‌آئیم تا فردای قیامت در برابر خون شهیدان سرافکنده نشویم.

تلاش‌های سازماندهی شده دشمنان

جانشین فرمانده ناجا تصریح کرد: تلاش دشمن بر این است که وقتی افرادی به این مسئله ورود پیدا می‌کنند به ورود آنها آنقدر ضربه بزنند که برگردند. این تلاش سازماندهی شده است.

وی با بیان اینکه جنگ علیه ما تا زمان ظهور امام زمان(عج) ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: یکی از موضوعات اساسی ناتوی فرهنگی، حجاب و عفاف است که باید در این موضوع دقت کافی داشته باشیم.

رادان افزود: غربی‌ها به دنبال ترویج بی‌بندوباری هستند، برای اینکه  تغییر باورها، ایجاد و تغییر رفتارها را به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دشمن برای برنامه ریزی می‌کند ولی ما به این مسئله توجه نداریم، تصریح کرد: در دوران فتنه دستورالعمل چند ماده‌ای تدوین کرده بودند که در یکی از آنها ترویج زندگی غربی، بدپوششی و بی‌حجابی از ملزومات جنگ نرم بیان شده بود.

وی بر لزوم انجام کارهای فرهنگی در زمینه عفاف و حجاب تاکید کرد و افزود: چندین سال از پیروزی انقلاب اسلامی ما می‌گذرد و وقتی ما بخواهیم کاری انجام بدهیم می‌گویند کار فرهنگی کنید.

رادان افزود: امروز برای حل مسئله شاید راحت‌ترین کار، پاک کردن صورت مسئله و برای حل ماموریت، پاک کردن ماموریت باشد ولی در فردای قیامت نمی‌شود جواب داد.

وی گفت: در صورت کوتاهی، دشمن فردا از ما اسیر و گروگان و دربند آسیب‌دیده می‌گیرد.

وی با اشاره به تفاوت جنگ نرم و سخت دشمن اظهار داشت: آسیب دیده جنگ سخت سردار جانباز هاشمی (که در جلسه حضور داشت) می‌شود ولی آسیب دیده جنگ نرم کسی می‌شود که باید از آن دور شد.

دایره امنی برای مجرمان وجود ندارد

رادان فعالیت نیروی انتظامی و انجام کارهای فرهنگی را حلقه‌های بهم پیوسته از یک زنجیر دانست و افزود: اگر کسی با کار فرهنگی اصلاح نشد حتما باید به عنوان یک مجرم به او نگاه کرد و این بحث دایره امن هم ندارد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: بعضی‌ها فکر می‌کنند محدوده امنی دارند و اگر دست به آنها بزنیم انگار به اسلام خدشه وارد شده است. برای هیچ کسی در هر قشری دایره حوزه امنیت وجود ندارد.

وی گفت: باید با کسانی که نان مملکت را می‌خورند و پول آن را می‌گیرند و در ناتوی فرهنگی علیه کشور کار می‌کنند برخورد شود.

رادان در پایان اجرایی شدن طرح امنیت اخلاقی را مطالبه مردم دانست و گفت: ما از مردم به خاطر بیان این مطالبه تشکر می‌کنیم.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ