نیمه دوم رکورد‌دار فروش خانه

۲۶فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

www.BanaNews.irبا وجود اعلام مرکز آمار مبنی بر افزایش ۵۲ درصدی قیمت زمین در نیمه دوم سال قبل، بیشترین ثبت قراردادهای خرید و فروش مسکن مربوط به نیمه دوم سال قبل بوده است.

به گزارش کل قراردادهای خرید و فروش در سال قبل یک میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۷۵ مورد بود که در مقایسه با سال ۹۰ بیش از ۴۵۰ هزار مورد افزایش داشته است.

به گفته رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک قیمت هر متر مربع خرید و اجاره مسکن افزایش یافته که همه عوامل از جمله افزایش جمعیت، افزایش ازدواج و مهاجرت به شهرها و … سبب افزایش تعداد قرارداهای سالانه خرید و فروش و اجاره مسکن در کشور بوده است.

به گفته قلی‌خسروی افزایش تعداد قراردادها همانند هر سال امری عادی و طبیعی است.

ماه بهمن سال قبل رکوردار بیشترین عقد مبایعه‌نامه خرید و فروش در کشور بود و فروردین نیز کمترین تعداد عقد قراردادهای خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داد.

پس از بهمن، دی ماه قبل با عقد بیش از ۱۴۱ هزار قرارداد در رتبه دوم خرید و فروش مسکن قرار دارد و پس از آن آبان ماه بیشترین تعداد قراردادهای خرید و فروش را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش مهر، اسفند و آذرماه در رتبه‌های چهارم، پنجم و ششم ثبت قراردادهای خرید و فروش قرار گرفته‌اند و سه ماه خرداد، مرداد و فروردین از جمله زمان‌هایی بوده که کمترین خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده‌اند.

بر این اساس در سال قبل بهمن ماه با عقد ۱۹۴هزار و ۱۵۲ قرارداد، رکوردار بیشترین عقد مبایعه‌نامه خرید و فروش در کشور بوده و فروردین ماه با عقد ۶۵ هزار و ۵۹۴ قرارداد، کمترین تعداد عقد قراردادهای خرید و فروش مسکن را به خود اختصاص داده است.

– ، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ