نیم میلیون دلار به هر خانواده فلسطینی برای ترک کرانه باختری!

۱۳م دیماه ،

گروهی از نمایندگان حزب لیکود و فهرست “لیکود بیتنا” با ارائه پیشنهادی مبنی بر اعطای نیم میلیون دلار به هر خانواده فلسطینی که از کرانه باختری مهاجرت کند درصدد الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی می باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاه، موشه فایگلین، یکی از نمایندگان راست‌گرای اسرائیل در جریان کنفرانس خبری خود در قدس تحت عنوان “آغاز حاکمیت اسرائیل در کرانه باختری” عنوان داشت: خطراتی که از سوی فلسطینیان ما را تهدید می‌کند افزایش یافته و بودجه نظامی ما باید برای مجهز کردن سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین افزایش یابد.

وی در ادامه افزود: ممکن است به شرایطی برسیم که مجبور شویم این سامانه را درنزدیکی خانه‌ها در تل‌آویو قرار دهیم.

این نماینده اسرائیلی تاکید کرد: شاهد آن هستیم که ۸۰ درصد فلسطینی‌ها در نوار غزه و ۶۵ درصد ساکنان کرانه باختری خواهان مهاجرت می باشند و دولت اسرائیل باید بودجه دفاعی و نظامی خود را به فلسطینی‌ها بدهد تا آنها را به مهاجرت تشویق کند.

وی در ادامه افزود: بدین ترتیب با استفاده از بودجه نظامی می‌توان به هر خانواده فلسطینی که قصد مهاجرت دارد نیم میلیون دلار داد و کرانه باختری خالی از هر گونه فلسطینی شده و به اسرائیل ملحق شود.

این پیشنهادات فایگلین و نامزدهای فهرست “لیکود بیتنا” واکنش احزاب رقیب آنها را در انتخابات پارلمانی برانگیخته است به طوری که تزیپی لیونی، وزیر سابق امور خارجه رژیم صهیونیستی پیشنهاد الحاق کرانه باختری را به اراضی اشغالی سبب منزوی کردن اسرائیل دانسته بود.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ