نیکی ملکی به عنوان مدیر عامل تازه خبرگزاری تقریب معرفی شد

۶ م دیماه ،

مراسم معارفه مدیر عامل تازه خبرگزاری تقریب، صبح امروز با حضور جمع کثیری از علما و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات موزه شهدا برگزار شد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، مراسم معارفه مدیر عامل تازه خبرگزاری تقریب، صبح امروز با حضور جمع کثیری از علما و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات موزه شهدا برگزار شد.

در این مراسم آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع  ضمن تمجید از فعالیت‌های حجت‌الاسلام محمدمهدی تسخیری طی ۶ سال قبل، وی را به عنوان نماینده مجمع در لبنان معرفی کرد.

وی جنگ جهانی امروزه را جنگ رسانه‌ای دانست و افزود: در این جنگ جهانی، جبهه‌ای پیروز است که در جنگ رسانه پیروز باشد. در همین راستا تهدید رسانه‌های ایرانی از سوی ماهواره‌های بین‌المللی نشانگر قدرت و تاثیرگذاری رسانه‌های ایرانی است که با موفقیت پیام ایران را به جهان رسانیده‌اند.

آیت الله اراکی افزود: ما باید این موفقیت رسانه‌ای را حفظ کرده و کاری کنیم که اگر هر دری بر روی ما بسته می‌شود، در دیگری را باز کنیم و به واسطه آن پیام‌هایمان را به دنیا برسانیم. آنچه مورد تأکید و خواست ماست، حمایت رسانه‌ها و نظام جمهوری اسلامی ایران از مجمع و خبرگزاری است چرا که همه ما در یک جبهه هستیم و شکست مجمع، شکست نظام است.

دبیرکل مجمع با بیان این که تفرقه‌انگیزی و فتنه‌آمیزی به عنوان اساسی¬ترین استراتژی دشمن است که عظیم‌ترین سرمایه‌گذاری را برای رسیدن به آن انجام می‌دهند، گفت: کمتر هدف و مقوله‌ای اینچنین مورد سرمایه‌گذاری از سوی دشمن قرار گرفته که به لطف نظام اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری، مجمع التقریب در برابر آنها قدعلم کرده و با همت عالی آیت‌الله تسخیری به خوبی مدیریت شده است.

همچنین آیت‌الله تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام، ضمن ابراز امیدواری در فتح باب تازهی در مسیر تقریب، تقریب را راه مقدسی دانست که اهداف آن باید تبیین و محقق شود.

وی ادامه داد: در مرحله تازه، تقریب میان مذاهب اسلامی می‌تواند با استفاده از ارتباطات عظیمی که وجود دارد راه حلی استراتژیک برای جهان اسلام باشد.

در ادامه مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی تسخیری مدیرعامل سابق خبرگزاری تقریب، تقریب را جریانی قدیمی عنوان کرد که توسط پیامبر اکرم(ص)آغاز شد تا دل‌های چرکین نسبت به هم متحد شوند.

وی افزود: اگر جمهوری اسلامی ایران بخواهد رهبری و حاکمیت بر قلوب انسان‌ها در جهان را به عهده بگیرد، بدون توجه به دیپلماسی وحدت، تلاش برای ایجاد امت واحده و به کارگیری استراتژی وحدت موفق نخواهد شد. حرکت تقریب اگر چه حرکتی غریب و گمنام است اما باید به فرهنگ تبدیل شود.

تسخیری ادامه داد: مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در میان ۴۵۰ مجمع جهانی، کمترین امکانات و در عین حال بیشترین شهرت را دارد. در همین راستا خبرگزاری تقریب، بیش از توجه به مسایل داخلی کشور، در پی اطلاع‌رسانی اتفاقات جهان اسلام است.

در پایان، حجت‌الاسلام والمسلمین نیکی ملکی به عنوان مدیر مسوول تازه خبرگزاری منصوب شد.

وی خبرگزاری تقریب را برترین عنصری دانست که می‌تواند دیپلماسی وحدت را به منصه ظهور و عینیت برساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نیکی ملکی گسترش خبرگزاری به ۱۶ زبان زنده دنیا، راه اندازی دفاتر تازه خبرگزاری در کشورهای اسلامی، استان‌ها و تعامل سازنده با رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها را از مهم‌ترین برنامه‌های آینده خود بر‌شمرد که به صورت جدی و براساس مشی دیپلماسی وحدت پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام/ش


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *