هاآرتض از مخالفت سوئد با تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران به دلیل قراردادهای اریکسون با ایران خبرداد

هاآرتض از مخالفت سوئد با تحریم های اتحادیه اروپا علیه ایران به دلیل قراردادهای اریکسون با ایران خبرداد

اعمال تحریم های بدون هدف و تنها از سر لجبازی علیه ایران از سوی کشورهای غربی موجب شده تا منافع بسیاری از کشورهای دیگر به خطر بیافتد. از همین رو سوئد با اعمال تحریم های جدید از سوی اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی مخالف است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه هاآرتض، دولت سوئد تلاش می کند تا اتحادیه اروپا را از اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران منصرف کند.

در همین رابطه وزارت خارجه سوئد رایزنی هایی را با سفارت خانه های آلمان، انگلیس و فرانسه در استکهلم انجام داده و این سه کشور اروپایی مثال هایی را از تاثیر تحریم ها بر ایران به مقامات سوئد یادآوری کرده اند، اما مقامات سوئدی اعلام کرده اند که اعمال تحریم های بیشتر فقط بر مردم ایران فشار آورده و هیچ تغییری در برنامه های حکومت ایران ندارد.   

در همین رابطه یکی از مقامات وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد که این مخالفت سوئد به دلیل قرارداد شرکت مخابراتی اریکسون با ایران است.

به نوشته این روزنامه، چند کشور بزرگ اروپایی از قرارداد اریکسون با ایران مطلع هستند و سوئد از آن بیم دارد که با اعمال تحریم های جدید، این قرارداد به خطر بیافتد.

این در حالی است که قرار است فردا دوشنبه وزیران امور اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در لوگزامبورگ تشکیل جلسه بدهند تا در مورد اعمال تحریم های جدید علیه ایران تصمیم گیری کنند.

این مقام وزارت خارجه رزیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد: ما می دانیم که سوئد از این نکته نگران است که لغو قرارداد اریسکون با ایران، سایر قراردادهای این شرکت با کشورهای دیگر را نیز به مخاطره بیاندازد و بر همین اساس زمانیکه کشورهایی همچون چین از موضوع مطلع شوند درباره قراردادهای خود با اریکسون نگران شوند.

هاآرتض در ادامه می نویسد: شرکت اریکسون در سالهای اخیر قراردادهای متعددی با شرکت “ایرانسل” به امضا رسانده و تجهیزات مختلفی را نیز به ایران صادر کرده است.

در همین رابطه در اکتبر سال گذشته بلومبرگ گزارش داده بود که اریسکون تجهیراتی را در اختیارایرانسل قرار داده که از طریق آن می توان محل استفاده کنندگان از تلفن های همراه را مشخص کرد.

لینک ثابت || اضافه شده توسط آرش کریم بیگی|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلی || آرش کریم بیگی

اخبار ICT در ایستنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ