هاشمی رفسنجانی در حال رصد کردن برنامه های کاندیداها برای اداره کشور است

https://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2013/05/bc7aa77442c42b6d811c03e653b3d4b0.jpg

محمد هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سئوال که آیا آقای هاشمی تصمیم به حمایت از کاندیدایی در انتخابات ریاست جمهوری گرفته است یا خیر؟ اظهار کرد: ایشان در حال حاضر فقط برنامه های نامزدهای مطرح را رصد می کنند و تاکنون از هیچ کاندیدایی اعلام حمایت نکرده اند.

وی در پاسخ به سئوالی درباره دیدار آقایان روحانی و عارف با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و این که سایر کاندیداهای حاضر در عرصه انتخابات هم دیدار و یا درخواست انجام دیداری با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشته اند یا خیر؟ خاطر نشان کرد: آقایان روحانی و عارف اخیر دیداری با آیت الله هاشمی رفسنجانی داشتند، اما تاجایی که بنده اطلاع دارم، سایر کاندیداها بعد از اعلام رسمی نظر شورای نگهبان دیداری با ایشان نداشته اند.

در پاسخ به این سئوال که بر اساس یادداشت منتشر شده از شما در سایت شخصی آیت الله هاشمی تاکید بر عدم حمایت اصلاح طلبان از کاندیداهای حاضر در عرصه رقابت انتخاباتی داشته اید، افزود: بنده درباره موضع اصلاح طلبان مبنی بر حمایت یا عدم حمایت از یک کاندیدای خاص در انتخابات را از آقای مجید انصاری نقل قول کردم. وی چند را پیش گفته بود که «اصلاح طلبان دو کاندیدا در انتخابات داشتند، یکی آقای خاتمی که ثبت نام نکردند و دیگری آقای هاشمی که اینگونه شد؛ لذا اصلاح طلبان دیگر کاندیدایی ندارند».

این فعال سیاسی در عین حال تصریح کرد: البته اصلاح طلبان اخیرا با آقای خاتمی جلسه ای داشته اند تا درباره چگونگی ورود به انتخابات، حمایت و یا عدم حمایت از کاندیداهای موجود منتسب به این طیف تصمیم گیری کنند. البته بنده از خروجی این جلسه اطلاعی ندارم و برای این که اطلاع دقیق تری کسب کنید بهتر است با خود این دوستان تماس بگیرید.

عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به این سئوال که با توجه به عضویت شما در حزب کارگزاران، تصمیم نهایی این حزب برای چگونگی ورود به انتخابات ریاست جمهوری و حمایت از کاندیداهای اصلاح طلب حاضر در صحنه چیست؟ گفت: من فردی تشکیلاتی هستم و منتظرم جلسه حزب کارگزاران تشکیل شود تا تصمیم گیری درباره این مسائل در آن انجام بپذیرد.

وی در پاسخ به این سئوال که زمان برگزاری جلسه حزب کارگزاران برای تصمیم گیری درباره انتخابات ریاست جمهوری چه وقت خواهد بود؟ گفت: احتمالا در یکی دو روز آینده جلسه حزب برگزار خواهد شد و در آن برای مسائلی که مطرح کردید تصمیم گیری می شود. بعد از آن مواضع رسمی حزب از طریق سخنگو اطلاع رسانی خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *