هجوم مردم به بازار تهران برای فروش سکه و ارزهای خانگی

بعد از ابلاغ بسته جدید ارزی توسط دولت، امروز ۱۶ مرداد ۹۷ کاهش قیمت سکه طلا و ارز در بازار آزاد شدت بیشتری گرفته و همین موضوع باعث هجوم مردم به بازار تهران برای فروش سکه و ارزهای خانگی خود شده است.

قیمت سکه که دیروز به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید، امروز به شدت نزولی شده و به قیمت ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسیده است.

http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/09/13211.jpg

به گزارش ممتاز نیوز، با اعلام جزئیات بسته جدید ارزی از شب گذشته ریزش قیمت‌ها در بازار سکه و ارز نسبت به دیروز شدت بیشتری گرفته است. فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند با آزاد شدن خرید و فروش ارز در صرافی‌ها، حباب ارز و سکه بترکد.

همچنین تحویل ۲میلیون و ۵۸۰هزار سکه پیش‌فروشی از فردا ۱۷ مرداد آغاز و پیش‌بینی می‌شود که با ورود این سکه‌ها به بازار قیمت‌ سکه به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

رئیس‌کل بانک مرکزی در اولین گفت‌وگوی رسمی خود اعلام کرد که با آزاد شدن خرید و فروش ارز و برداشتن عنوان قاچاق از این معاملات، حباب سکه کاهش می‌یابد و باید منتظر ارزان شدن سکه هم باشیم.

از زمان اعلام بسته جدید ارزی، فروشنده‌های طلا و ارز در بازار زیاد شده‌اند و همین امر موجب شده تا قیمت‌ها نیز سیر نزولی را با شدت بیشتری طی کنند؛ بر همین اساس، دلار که روز قبل با مقاومت بالای ۱۰ هزار تومان ماند بار دیگر وارد کانال ۹هزاری شده است.

با آزاد شدن خرید و فروش ارز، جمع دلال‌های ارزی بار دیگر در خیابان منوچهری دور هم آمده‌اند؛ هم‌اکنون در منوچهری تعداد فروشنده‌ها زیاد شده‌اند و طبق گفته فعالان بازار، سکه و ارزهای خانگی به سرعت درحال ورود به بازار هستند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

X