هدف ۴ میلیون بشکه ای ایران، ۶۵۰ هزار بشکه ای لیبی و افزایش تولید عراق؛ اوپک سقف تولیدش را بالا می برد

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

آقای البدری دبیر کل موقت اوپک می گوید که کشور لیبی هم در حال افزایش ظرفیت تولید نفت خود به ۶۵۰ هزار بشکه در روز است. و کشور عراق نیز در حال افزایش ظرفیت تولید نفت خام خود می باشد که این میزان افزایش تولید سه کشور ایران، عراق و لیبی، تولید نفت خام اوپک را افزایش خواهد داد و توجه کشورهای جهان را جلب خواهد کرد.

خبراقتصادی – بزرگترین اتحادیه صادرکنندگان نفت خام دنیا اوپک، با تولید روزانه ۳۰ میلیون بشکه نفت در روز و همچنین سهم ۱۸٫۵ درصدی از بازار نفت دنیا، امروز رسما اعلام کرد که ورود نفت ایران به بازار نفت خام دنیا هیچگونه مشکلی را برای اعضای سازمان صادرکنندگان نفت خام  اوپک ایجاد نخواهد کرد و ایران می تواند به راحتی به میزان سهمیه  خود، نفت  وارد بازار جهانی کند.

آقای عبدالله سالم البدری دبیر کل موقت اوپک در نشست کنفرانس «چاتام هاوس» در لندن انگلستان و در حاشیه این نشست در جواب سوال خبرنگاران بیان کرده  شرکت ملی نفت ایران در ماه قبل اعلام کرد که قصد دارد روزانه چهار میلیون بشکه نفت خام تولید کند و این تولید ایران اکنون در حدود ۲٫۶ میلیون بشکه نفت صادر می کند و ۱٫۴ میلیون بشکه با هدف ۴ میلیون بشکه ای ایران فاصله دارد. 

آقای البدری دبیر کل موقت اوپک همچنین می گوید که کشور لیبی هم در حال افزایش ظرفیت تولید نفت خود به ۶۵۰ هزار بشکه در روز است.  و کشور عراق نیز در حال افزایش ظرفیت تولید نفت خام خود می باشد که این  میزان افزایش تولید سه کشور ایران، عراق و لیبی، تولید نفت خام  اوپک را افزایش خواهد داد و توجه کشورهای جهان را جلب خواهد کرد.  

اکنون بازار ایران آماده افزایش تولید نفت خام خود است که امیدواریم با همت کارکنان و مسئولین شرکت ملی نفت ایران این مهم به نتیجه مطلوب در طی ماه های آینده برسد و افزایش نفت ایران سبب گردد که ایران بتواند دوباره اقتدار خود در صنعت نفت و صادرات نفت خام را نشان دهد.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *