هرگز غنی‌سازی را متوقف نمی‌کنیم

جام جم آنلاین: نماینده جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی ضمن ابراز امیدواری درباره موفقیت آمیز بودن مذاکرات آتی ایران و آژانس در نیمه ماه می(۲۵ اردیبهشت) گفت:بازدید آژانس از سایت پارچین بر اساس چارچوب مورد توافق امکان پذیر است.

علی اصغر سلطانیه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفتگو با خبرگزاری رویترز که امروز دوشنبه منتشر شد، خاطر نشان کرد: امیدواریم مذاکرات آتی میان ایران و آژانس در ۱۴ و ۱۵ می(۲۵ و ۲۶ اردیبهشت) سازنده و موفقیت آمیز باشد.

وی گفت : هدف اصلی مذاکرات، مذاکره درخصوص شروط و چهارچوب کاری برای رفع ابهامات و حل موضوعات برجسته است.

به گفته سلطانیه، فقط با توافق بر روی تعیین چهارچوبهایی از این قبیل برای همکاری های آتی بیشتر، ایران می تواند درخواست آژانس برای بازدید از یک سایت نظامی را که بررسی کند، سایتی که آژانس معتقد است احتمال دارد تحقیقات هسته ای نظامی در آنجا صورت گرفته باشد.

سلطانیه در پاسخ به این سوال که آیا آژانس می تواند از سایت پارچین بازدید کند؟ گفت :هر اقدامی در براساس این چهارچوب اجرایی خواهد بود.

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه ضمن تاکید براینکه غنی سازی حق غیرقابل مذاکره ما است، تصریح کرد: ایران هرگز فعالیتهای غنی سازی را متوقف نخواهد کرد.(باشگاه خبرنگاران)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *